Kuusalu tantsijad esinesid Nordea kontserdisaalis Streetshow`l

2950
JJ Street Tantskooli Kuusalu rühm Streetshow`l, keskel treener AGNES BLANK.

„Oli väga, väga, väga tore – staari tunne tekkis, tehti soengud ja meik,“ kirjeldab Kuusalu tantsija BRITTA ARRAK  pühapäevast ühisesinemist Tallinnas.

Viimasel ajal on Kuusalu suurematel rahvaüritustel ja ka koolis astunud üles JJ Street tantsutrupp, mis viljeleb tänavatantsu. Treeningutega alustati Kuusalu spordikeskuses 2014. aasta jaanuaris. Praegu on trupis paarkümmend  noort.
Pooleteise aastaga on nad saavutanud sellise taseme, et möödunud pühapäeval osaleti Tallinnas Nordea kontserdimajas JJ Street Tantsukooli suurejoonelisel ühisetendusel Streetshow, kus laval olid korraga ligi 500 noort tantsijat. Kokku on JJ Street Tantsukoolil üle Eesti 40 treeningrühma.
Kuusalu trupi treener Agnes Blank kiidab oma õpilasi: „Algajad ei pääse meil üldiselt Streetshow`le, aga nemad on väga tublid, on hoolega harjutanud. Kuusalu vallas on see hea, et esinemisvõimalusi pakutakse väga palju, lisaks laatadele oleme käinud esinemas merepäeval, lauritsapäeval, perepäevadel, koolis on palju esinemisi. Mitte igal pool pole nii.“
Trennid on kaks korda nädalas teisipäeva ja neljapäeva õhtul spordikeskuse aeroobikasaalis. Treening peaks kestma kaks tundi, aga tüdrukud jutustavad, et nemad tantsivad teinekord ka kolm tundi järjest, sest lihtsalt nii lahe on.
Treeningud on tasulised. Lisaks tuleb osta tantsuriided, mis seni olid lihtsamad, kuid Streetshow jaoks valmisid glamuursed sätendavad esinemisrõivad. Pole just kõige odavam, kommenteerib üks ema, ent tõdeb, kui laps on vaimustuses, tahab tantsida ja on tubli, siis tuleb need kulutused teha.
Agnes Blank: „Hip-hopi juures on tähtis tutvustada tantsijatele seda erilist kultuuri. Olen käinud ka tavalises sõutantsus, seal pannakse rõhku trennile. Meie uurime tänavatantsu ajalugu, räägime sellega seotud popkultuurist.“
Juuni esimesel nädalavahetusel toimuvad Tartus tänavatantsu võistlused, Agnes Blank ütleb, et Kuusalu trupp esineb seal võistluskavaga ning viis-kuus tantsijat eraldi ka solistidena.

„Kell kümme õhtul magama!“
Eelmisel neljapäeval rääkis treener Kuusalu spordikeskuses toimunud treeningul kõigepealt uuesti üle, mis pühapäeval Tallinnas ees ootab: „Proov algab kell 8.30. Laupäeva õhtul kell 21 tuleb magama minna, kõige hiljem kell 22. Kaasa kostüümikott, riidepuu, juukselõksud ja -lakk, esinemisjalanõud, palju vett ja mahla või puuvilju. Esmalt on kolm proovi, siis peaproov, milleks peab kõik olema valmis. Järgnevad pildistamine ning etendus. Kui kostüüm on seljas, siis vahepeal enam ei söö.“
Etenduses oli 3-4 minutit Kuusalu trupi osa, pluss ühisstseenid. Lugu jutustas ratastooli poisist, kes unistas saada tantsijaks. Kuusalu tantsijate stseen kujutas, kuidas poiss kukkus ja jalg sai viga.
Vaatama kutsuti emad-isad, õed-vennad, sõbrad ja klassikaaslased. Saal oli rahvast täis. Etendus lõppes õhtul kella üheksa paiku.
Britta Arrak kiitis pühapäeva õhtul: „Energia on laes, pingutus oli seda väärt. Tahaks veel sedasi kõigiga koos laval olla ja publik plaksutab. Kindlasti jätkan trennidega ja soovin ka järgmisel korral osaleda.“
Kui etenduses on liikumine täpselt paigas, siis võistlustel näitavad soolotantsijad, kuidas nad oskavad improviseerida. Soolovõistlejad harjutavad seetõttu ka üksi kodus. Britta Arrak lausub, kui vanemaid kodus pole, harjutab valju muusika saatel, kui teised on ka,  siis   kuuleb   muusikat   kõrva­klappidest.

Tüdrukud Loksalt ja üks poiss
Kuusalu trupis on tüdrukute kõrval ka üks poiss – Oskar Paiste 6. klassist. Kõige noorem tüdruk on 8aastane, vanim neiu 18aastane.
Oskar Paiste sõnab, et talle tantsimine väga meeldib ning on ka enne tantsinud truppides koos tüdrukutega: „Olen poisse kutsunud, aga neid ei huvita. Hip-hop on minu jaoks õige ja kõige meeldivam.“
Ta lisab, et pühapäeval olid laval peamiselt tüdrukud, noormehi oli JJ Steet Tantsuklubi truppides kokku kuni 50.
Peale Kuusalu õpilaste käivad trennides ka kaks Loksa kooli tüdrukut – Kristi Tammemäe ja Karina Natfullina 9. klassist.
Kristi Tammemäe: „Läksime JJ Street trenni kohe eelmise aasta jaanuaris. Sügisel avati ka Loksal grupp, aga Kuusalus olime juba edasi jõudnud, rühm on omaseks saanud ning otsustasime, et jääme. Sõidame Loksalt Kuusallu bussiga ja õhtul samamoodi tagasi. Agnes Blank on väga hea treener.“
JJ Street Tantsukooli Loksa rühma juhendab Brita Kikas. Kuna Loksa tantsijad on veel alustajad, siis nemad Streetshow`l ei osalenud.
JJ Street tantsurühm tegutses ka Arukülas, kuid käesoleva aasta algusest enam koos ei käi.
Agnes Blank ütleb, et kõne all on olnud mõte teha JJ Street tantsurühm ka Kehrasse, esialgu jäi plaan ellu viimata, kuid võib-olla avatakse Kehra treeninggrupp, kui on huvilisi.

Eelmine artikkelSalmistu sadama arendamiseks 20 000 eurot
Järgmine artikkelHärmas käis aasta küla valimise komisjon