Harjumaa lauluvõistluse võite jagus Anija, Kuusalu ja Raasiku valla lastele

4439
Harjumaa Laululapse parima juhendaja eripreemia pälvinud KÜLLI-KATRI ESKEN koos 13-15aastaste vanuserühmas esikoha saavutannud UKU MORTEN LAURITSA ja ODE PÜRGIGA.

Harjumaa Laululapse kaks esikohta võitsid Kuusalu, ühe Anija ja Raasiku valla noored lauljad.

Maakonna lauluvõistlus toimus 17. ja 18. aprillil Laagris. Reedel konkureerisid lauljad kolmest vanemast vanuserühmast: 10-12-, 13-15- ja 16-19aastased noored lauljad ning laupäeval 3-5-, 5-6- ja 7-9aastased. Kokku esinesid kahel päeval 169 laululast.

ARTUR SEPP Raasiku vallast saavutas esikoha 10-12aastaste noormeeste hulgas.
ARTUR SEPP Raasiku vallast saavutas esikoha 10-12aastaste noormeeste hulgas.

Lapsi hinnanud žüriisse kuulusid helilooja ja muusikaõpetaja Märt Hunt, Pärnu noortekoori dirigent ja laulustuudio juhendaja Anne Uusna, laulja ja helilooja Tuuli Velling, ERSO fagotimängija ja laululooja Kaido Suss ning muusikaakadeemia ja Otsa-kooli õppejõud Merike Toro, keda teisel päeval asendas muusikaakadeemia dotsent Kristi Kiilu.
Igas vanuserühmas kuulutati välja kolm paremat tütarlast ja kolm noormeest. 3. koha auhind oli meepurk, 2. koha võitjad said pääsme piljardit mängima või kinopiletid, võitjaid premeeriti bowlingupääsme või batuudikeskuse kinkekaardiga.
Harjumaa Laululapse esinemised salvestati ning korraldajad lubasid, et videosalvestuse saavad kõik osavõtjad.
Kuusalu valda kaks esikohta ja parima juhendaja eripreemia
13-15aastaste neidude seas jagasid esikohta Ode Pürg Kuusalu ja Susanna-Reti Räim Jõelähtme vallast ning noormeestest Uku Morten Laurits Kuusalu ja Märten Männiste Saku vallast. Kuusalu valla mõlema eduka noore laulja õpetaja Külli-Katri Esken nimetati esimese konkursipäeva parimaks juhendajaks. Susanna-Reti Räim on peamiselt Anija ja Raasiku valla lapsi õpetava Heli Karu õpilane.
15aastane Ode Pürg on lauluvõistlustel osalenud mudilase east alates, maakonna konkursil osales 13. korda, esikoha saavutas ka kaks aastat tagasi. Ta õpib Tallinna muusikakeskkoolis koorijuhtimist, klaverit ja klassikalist laulu.
„Tegelen üdini muusikaga ja õpin seda professionaalsel tasemel. Vabal ajal meeldib mulle ka muid laule laulda ja võistlustel osaleda,“ ütles Ode Pürg.
15aastane Uku Morten Laurits õpib Kolga koolis. Külli-Katri Eskeni sõnul avastas noormees oma lauluande suhteliselt hilja.
„Ta on veel vähe laulnud, kuid üha enam tundub, et see on tema tee,“ sõnas juhendaja.
Maakonna lauluvõistluse võitja rääkis, et hakkas hiljaaegu koos sõbraga bändi tegema ja pakkus ise, et võib selles laulda: „Esinesime kooli jõulupeol. Aga Kolgas väga ei teata, et ma laulan.“
Juhendaja peab Uku Morten Lauritsa võidetud esikohta eriti hinnaliseks, kuna seda jagati koos tänavu oma vanuserühmas Eesti Televisiooni „Laulukarusselli“ võitnud noormehega.
16-19aastaste noormeeste seas sai Hardi Hinn Kuusalu vallast 3. koha. Ka tema juhendaja on Külli-Katri Esken.
Külli-Katri Eskeni õpilased osalesid lauluvõistlusel viiendat aastat, sel aastal oli Harjumaa Laululapsel neid kuus. Auhinnalisi kohti on Kuusalu valla juhendaja õpilased saavutanud ka varem, kuigi nii palju, kui sel aastal, pole neid varem saadud. Oma õpilaste edu põhjuseks peab ta head lauluvalikut.
„Ma ei tea, kas mulle on sattunud heade häältega õpilased või olen osanud nad ise ära tunda. Igaühele õige loo leidmine on raskem, kui selle selgeks õpetamine, sest nad on andekad ja musikaalsed, haaravad lennult. Maakonna konkursi võit tundub üsna uskumatu saavutus, kuna konkurents on väga tihe,“ rääkis Külli-Katri Esken.
Tema noorimad õpilased on 7aastased. Juhendaja märkis, et ka lasteaedades on olemas musikaalseid lapsi ning muusikaõpetajad võiksid neid märgata ja nendega tegeleda: „See ei ole nii meeletu töö, kõik õpetajad tegelevad laululastega oma põhitöö kõrvalt.“
Auhindu ka Raasiku ja Anija valda
Raasiku valla edukaim noor laulja oli sel aastal 11aastane Aruküla poiss Artur Sepp, kes võitis 10-12aastaste noormeeste seas esikoha. Artur Sepa õpetaja Külli Ovir rääkis, et Harjumaa konkursi võit tuli ootamatult, kuna noormees pääses koduvalla võistluselt edasi esmakordselt: „Samas on ta usinalt laulnud juba viis aastat ning tal oli väga sobiv laul, ta ise väga tahtis „Tsirkust“ laulda, tegi seda ausalt ja julgelt, väikese inimese suure häälega. Artur on oma klassi poistest ainus, kes laulab poisteansamblis. Peale selle õpib ta tšellomängu ja mängib lastebändis trumme, on kõva spordipoiss ning tal on väga toetav perekond.“
Anija valda läks kõige vanemate tütarlaste esikoht. Selle saavutas 18aastane Kristi Traagel, keda juhendab Heli Karu.
Kristi Traagel elab Lookülas, õpib Tallinnas Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis. Ta on ka varem Harjumaa laulukonkursil osalenud, 2013. aastal saavutas 3. koha ja korra on pälvinud eripreemia. Kuigi ta on laulnud väga varasest lapseeast, peab muusikat pigem oma hobiks ning kinnitas, et osaleb võistlustel muusika tegemise rõõmust ja esinemiskogemuse saamiseks.
Kõige pisematest ehk 3-4aastastest tüdrukutest võitis Minna Marie Truus Anija vallast 2. koha. Tema juhendaja on Kätlin Truus.
Heli Karu õpilane, Raasiku koolis õppiv Darja Vorobjova, kes elab Jõelähtme vallas, saavutas 7-9aastastest laulupiigadest 3. koha.

Eelmine artikkelSõnumitooja 22. aprilli lehes
Järgmine artikkelRaasiku valla investeeringunimekirjas on 14 teelõiku