Harju Sädeinimene on ASKO AUG Pärispealt

1646

Harjumaa Ballil, 30. detsembril, avalikustati maakonna 2010. aasta sädeinimene – selleks valiti MTÜ Pärispea Seltsimaja juht ASKO AUG.

Harjumaa Aasta Sädeinimese 2010 tiitlile esitati seekord kokku 15 kandidaati, nende seas ka Loksa gümnaasiumi direktor Õnnela Tedrekin, MTÜ Ida-Harju Koostöökoda tegevjuht Tiina Sergo ja MTÜ Pärispea Seltsimaja juht Asko Aug.

Sädeinimeseks kuulutati Asko Aug. Tema kandidatuuri esitas Ingeldrin Viljak mitmete Pärispea ja ümbruskonnast inimeste ettepanekul. Lilled, aukirja ja meene andis ballil üle maavanem Ülle Rajasalu.

Asko Augi tutvustati kui inimest, kes on aastate vältel andnud endast tunnistust kui oskajast mehest – ta ei jää hätta projektide kirjutamise, valla suursündmuste korraldamise ega hädavajalike remonditöödega seltsimajas, mis veel aastate eest oli amortiseerunud ning kehvas olukorras. PRIA toel rajas ta Pärispea küla 750. sünnipäevaks 2009. aastal külaplatsi, ehitas külameestega külakiige ja välilava. Algas Pärispea seltsimaja rekonstrueerimine.
Aastapäevaks valmis ka küla ajalooraamat ja skulptuur.

„Omakandiinimesed tunnevad teda kui vabaühenduse uuendusmeelset ja teotahtelist eestvedajat, kes on mitmete algatuste initsiaator. Seda tööd on ta teinud tasustamata 2000. aastast,” luges ette õhtujuht Lauri Metus.

MTÜ Pärispea Seltsimaja sai 2009. aastal PRIA vahendusel 884 282  krooni ja 2010. aastal 938 796 krooni. LEADER-meetmest sai selts 100 000 krooni köögi sisustuse ja tehnika soetamiseks. Köögi sisustamine ja seltsimaja rekonstrueerimistööd lõppesid vana aasta viimastel päevadel. Avamispidu tuleb 22. jaanuaril.

Asko Aug ütles sädeinimese tiitli kohta: „Tunnustus teeb südame soojaks ning annab tunnistust, et ajan asja, mis on teistelegi oluline.“

Eelmine artikkelAutode kokkupõrge
Järgmine artikkelKuusalu valla tänuüritusel sai aastapreemia AARNE IDAVAIN