Harju Rally tõi raja äärde umbes 3000 pealtvaatajat

1184

23.-24. mail Raasiku, Rae, Anija, Kose, Paide ja Albu valla teedel toimunud esimesel Harju Rallyl osalesid lisaks kohalikele kihutajaile rallisõitjad Venemaalt ja Soomest, aga ka üks Kuveidi rallimees, kokku 80 ekipaaži. Võistlusraja kogupikkus oli 421 km, 9 kiiruskatse pikkus kokku 92,4 km.

Esimese Harju Rally võitis Venemaa rallipaar Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo 10). Eestlased Karl Kruuda-Martin Järveoja (Peugeot 208 T16) kaotasid neile 10 sekundit ja tulid teiseks.

Kohalikest võidusõitjatest sai Aruküla mees Markus Abram koos kaardilugeja Rein Jõessariga (Mitsubishi Lancer Evo 10) 8. koha, Maila Vaher-Karita Kivi (Nissan Sunny GTI) olid 48 lõpetaja seas üldarvestuses 37. kohal.

Harju Rally oli ühtlasi Eesti meistrivõistluste II ja Eesti juunioride meistrivõistluste I etapp. Juunioride arvestuses võitnud MM-sarjas sõidetava Drive DMACK Fiesta Trophy sarja liider Sander Pärna kiitis Harju Rally võistlusrajad mõnusateks ja tehnilisteks ning võrdles rallil valitsenud kuumust Kreeka ralli tingimustega.

Harju Rally direktor Tarmo Rühka ütles, et ka korraldajad jäid rahule nii võistluse kui võistluspäevadel valitsenud suveilmadega. Ka pealtvaatajad, keda oli 3000 ringis, olid tema sõnul üle keskmise kultuursed.

Eelmine artikkelAruküla käsipallipoisid osalesid Siuntio Cup´il
Järgmine artikkelEesti Raudtee pole nõus Raasiku ülesõidul raiutud puid asendama