Harju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda

3813

Teisipäeval, 7. juunil käis maavanem uue vallavanemaga tutvumas.

Neljatunnise visiidi jooksul külastas maavanem Ülle Rajasalu Kurgla krossirada, OÜd Lindwood, Pikavere laste­­aeda-algkooli ning Raasikul lasteaeda, rahvamaja, staadioni ja kooli.

Vallavanem Aare Ets rääkis, et maavanem tuli tema kutsel ning külaskäik oli mõeldud tervitus-visiidina, et tutvuda uue vallavanema mõtete ja visioonidega.
„Saime näidata ära objektid, mis on meile lähiaastatel olulised ja millele loodame saada toetusi. Maavanem on regionaalprojektide eest vastutaja, ta polnud siin mitmeid objekte varem näinud, samamoodi ametnikud, kes töötavad komisjonides,“ jutustas Aare Ets.

Kurgla krossirada
Soovi külastada Kurgla krossirada, käis välja maavanem ise, seal oligi esimene peatus.

Maavanem Ülle Rajasalu kommenteeris: „Minu soov oli tutvuda Kurgla krossirajaga, mille kasutamisele olid mitmed kohalikud elanikud esitanud pretensioone liigse müra tõttu. Tegelikult on see probleem lihtsalt lahendatav müratõkete ehitamisega, sest looduslikult sobib koht ideaalselt krossisõidu õppimiseks noortele, aga ka proffidele harjutamiseks. Kuidas muidu pääseksid maailmaareenile järgmised Leokid? Noortele tulebki luua selliseid võimalusi oma kodukandis.“

Märtsis saatis Kurgla küla elanik maavalitsusse kirja, kus kurtis, et krossiraja kasutamisel ei arvestata selle läheduses elavate inimeste arvamusega ja rajatud mullavalli kõrgus on müra tõkestamiseks ebapiisav. Ta palus, et maavalitsus nõuaks vallalt raja likvideerimist või teostaks järelevalvet territooriumi detail­planeeringu menetluse üle.

Aare Ets: „Kurgla krossirada seab vajaduse uuendada valla üldplaneeringut osaliselt või täielikult. See tähendab mahukat eelarve ja ajakulu. Kuna osa rajast on riigimaal, polnud detailplaneeringut vaja, piisab üld- või osaüldplaneeringust. Kui spetsialistid üldplaneeringu vajadust ei tõstata, võiks uuendused teha ainult Aruküla ja lähialade kohta,“ jutustas vallavanem.

Ta lisas, et poole eelarveaasta pealt seda teha ei saa, ilmselt on see järgmise eelarveaasta töö.

OÜ Lindwood tegutsenud 1,5 aastat
Kurglast suunduti Arukülla Lindwood OÜsse.

„Soovisin tutvuda ettevõtlusega Raasiku vallas,“ selgitas Ülle Rajasalu.

Lindwood OÜ tehases valmistatakse kasest, männist ja tammest mööblikomponente ning liimpuitkilp plaate. Tooteid müüakse ka Eesti mööblitootjatele ning eraklientidele, kuid peamiselt siiski eksporditakse. Lindwood OÜ tegevjuht Elmer Taim tegi koos ühe omaniku Tõnu Pärliga visiidil osalenutele tehases ringkäigu ning tutvustas maavanemale selle ajalugu.  Mööblitehas asub Arukülas 1960ndatest aastatest, 11 aastat kuulus tehast taanlastele, kes tegid puidust komponente Taani emafirmale. 2008. aasta juulis ostis AS Linford taanlastelt tehase ning uueks nimeks sai Lindwood OÜ. Aktiivselt on nüüd toimetatud poolteist aastat.

„Hakkasime nullist pihta. Töötajaid on umbes 30, kõik Harjumaalt, Arukülast mõni üksik. Töö toimub kahes vahetuses,“ rääkis Elmer Taim.

Tõnu Pärl sõnas, et tuleb üha rohkem töötajaid leida. Õpet tehakse neile pigem kohapeal enda masinatega.

Maavanem Ülle Rajasalul oli hea meel, et ettevõte on sajaprotsendiliselt eestlaste omanduses: „Käes on vist aeg, kus eestlased ostavad oma ettevõtteid välismaalastelt tagasi.“

Räägiti lasteaiakohtade puudusest
„Raasiku vald on rikas laste sündimise poolest. Sestap külastasime ka Pikavare lasteaeda-algkooli, kes oma arengukava alusel taotleb juurdeehitust järgmiste lasteaiarühmade avamiseks. Sama lugu on  Raasiku lasteaia ja kõrval asuva kooliga. Lasteaedades ja koolides töötavad inimesed on ääretult pühendunud oma tööle ning ainuüksi nende optimism loob hea ja turvalise keskkonna lastele,“ ütles Ülle Rajasalu.

Pikaveres võttis maavalitsuse ja valla esindajaid vastu Pikavere lasteaia-algkooli direktor Maiu Plumer. Ta tutvustas mõisahoone ja laste­aia-algkooli ajalugu.

„Siin piirkonnas on Pikavere, Mallavere, Perila ja Härma küla peale sündimus 15 last aastas. Igal aastal saaks uue lasteaiarühma,“ sõnas Maiu Plumer.

Ta ütles, et järjekorrad on pikad, seetõttu tahaks 2012. aastal avada teise rühma.

Maavanem uuris, kuidas kool uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse järgi toimima hakkab. Maiu Plumer lootis, et saab iga klassi peale 6-7 õpilast, siis poleks liitklasse. Klassiruumid selleks on olemas.

Raasikul tegi külalistele lasteaias ringkäigu direktor Linda Wrobel, põhikooli tutvustas selle direktor Kadri Viira, rahvamaja näitas juhataja Helle Vaga.

Linda Wrobel: „Rääkisime lasteaiakohtade puudusest ning detailplaneeringust, mida tehakse tulevikuks.“

Maavalitsusest olid visiidil  veel nõunik Terje Lillo, avalike suhete nõunik Kadi-Ann Simmermann, haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Maris Liiders, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Jaan Mark.

Raasiku vallas osalesid volikogu esimees Kaido Kirsip ning liikmed Are Kaurit, Valdur Peegel, Olavi Liivandi ja Olev Sinijärv.

Ülle Rajasalu: „Uus vallavanem Aare Ets on asjalik, omab vajalikke kogemusi ja teadmisi, et juhtida Raasiku valda kindlakäeliselt ning arengule orienteeritult. Selleks talle palju jõudu!“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu viaduktil
Järgmine artikkelHarju memme-taadi lustipidu oli seekord Loksal