Hara sadam võõrustas nii suuri kui väikeseid purjetajaid

167
Kuusalu valla meistrid optimist klassis

Möödunud nädalavahetusel, 17.-18. juunil täitus Hara laht purjedega, kui toimus kõige noorematele purjetajatele mõeldud Tormilinnu regatt.

Hara sadamasse olid kokku tulnud 102 võistlejat üle Eesti. Võisteldi Optimist ja Zoom8 paadiklassis.

Optimist klassi üldarvestuse võitis Ott Richard Hääl Hara Seilamise Seltsist, talle järgnesid Kiur Arro Saaremaa Merispordi Seltsist ja Anna Altrov Uku Kuuse Purjespordikoolist.

Enim startijaid, 57, oli Optimist LHV sisenejasarjas, mis on loodud alles oma esimesi starte tegevatele purjetajatele. Kaks esimest kohta võtsid Kalevi Jahtklubi purjetajad Gustav Herbert Jürgenson ja Raul Priks, kolmandaks tuli Alisa Petrova Maardu Purjespordikoolist. Hara Seilamise Seltsi purjetajaist saavutas kõrgeima koha Imbi Randlaht, kes lõpetas kokkuvõttes 8. kohal.

Zoom8 klassis saavutas esikoha Ann Karolin Vürst Tallinna Jahtklubist, teise koha Johanna Süda Hara Seilamise Seltsist ning kolmandaks tuli Joosep Iljas Tilgu Sadama Jahtklubist.
Viiendat korda selgitatiKuusalu valla meistrid Optimist klassis. Meistritiitlit kaitses edukalt Kuusalu valla meister Ott Richard Hääl, teiseks tuli Joosep Saar ning kolmandaks Greete Oru.

Valla meistrid Zoom8 paadiklassis selgitatakse välja suve teises pooles Hara regatil.

Avamerejahid startisid Põhjaranniku regatil
15. juuni hommikul anti Hara sadamas start kolm päeva kestnud Põhjaranniku regatile – avamerejahtidele mõeldud regatt, mis viis võistlejad Harast Naissaarele, Lohusallu ja Kakumäele. Võisteldi matkaklassis, ORC I ja ORC II klassis, kokku 25 paatkonda.

Kodusadamast startisid matkaklassis ka Lohe Lu ja Kullar Veersalu meeskond ning Vaiana ja Tanel Matsi meeskond.

Eelmine artikkelAni­ja val­las saa­vad ha­jaa­sus­tu­se prog­ram­mist toe­tust 10 ma­ja­pi­da­mist
Järgmine artikkelKuu­sa­lu uus noor­te­vo­li­ko­gu va­lis esimeheks UKU AAS­RAN­NA