Härmakosu tee valmistab külaelanikele endiselt meelehärmi

1072

Anija vallal on kokku 150 kilomeetrit hooldatavaid kruusateid.

Anija vallavolikogu jaanuarikuu istungil luges haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Kaisa Tamkivi  ette Härmakosu külavanema Viktor Kropatšjovi avalduse Raudoja-Härmakosu tee halvast läbitavusest. Volikogu liikmetele näidati videosalvestist tee olukorrast.

Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et teed on korduvalt greiderdatud. On vaja avada praegused kraavid ja rajada uusi, tuua alusmaterjal ja panna must kate. Ta lisas, et oleks vaja kehtestada koormuse piirang. Sarnases seisukorras vallasiseseid tugiteid on veel 2-3. 

Viktor Kropatšjovi sõnul on Häsmakosu tee probleem kestnud juba aastaid ning korduvalt pöördutud selle küsimusega vallavalitsuse ja volikogu poole: „Greiderdamist on tehtud, aga kui vihma sajab ja külmetab, siis muutub jälle samasuguseks. Kate on päris ära kulunud.“
Härmakosu külas elab 63 inimest, kellest suurem osa kasutab seda teed igapäevaselt. Teed sõidab koolibuss. Seal liiguvad ka rasked masinad, kuna kasutatakse metsaveoks. Härmakosu külast Piibe maanteele on 3 kilomeetrit ja Kuusalu valda 7 kilomeetrit. Viktor Kropatšjovi puhul piisaks, kui saaks korda kas või Piibe maanteele viiva lõigu ning koormuse piirangu.

Anija valla teede olukord tuli kõne alla ka vallavalitsuse kohtumisel Alavere elanikega, kus päriti samuti teede kohta. Urmo Sitsi vastas, et probleem on eelkõige parandamist vajava teedevõrgu suuruses, mille kordategemiseks ainuüksi vallaeelarvest ei jagu.  Käesoleva aasta teehoiukavasse on riik eraldanud aga 7-8 protsenti vähem vahendeid kui möödunud aastal. Siis­ki püüab vald investeerida mul­luses suurusjärgus.

Alavere elanikud rääkisid, et mõnikord tullakse greiderdama valel ajal. Näiteks ainukesel kuival päeval vihmahooaja keskel, kuid järgmisel päeval algab jälle sadu ja tehtud tööst ei ole kasu.

Urmo Sitsi nentis, et on tulnud ette selliseid juhuseid, kus  töö tegijad on pidanud uuesti enda  kulul üle greiderdama.
Ta palus vallavalitsust kindlasti teavitada, kui taolised juhtumid silma hakkavad.

Eelmine artikkelParim võrkpallur 2013 veteranide arvestuses on TIIT TAMMARU
Järgmine artikkelEDMUND SMOLAREK saab presidendilt Valgetähe teenetemärgi