15. juunil näeb Loksa rannas USA merejalaväelaste maabumist

838

7.-18. juunini toimub Läänemerel USA korraldatav õppus Baltops.

Õppus hõlmab Läänemere-äärseid NATO ja selle partnerlusprogrammi riike. Osaleb kokku 1600 inimest, Ameerika Ühendriikide kaks mereväelaeva, Balti miinitõrjeeskaader ja NATO miinitõrjeüksus. Õppust juhib USA 6. laevastiku staap. Harjutatakse sõjalist koostööd vastuvõtva riigi toetuse tagamisel ja ühis­operatsiooni läbiviimisel.

Kaitseväe peastaabi teavitusosakonna pressijaoskonna ülem Ingrid Mühling teatas Sõnumitoojale, et teisipäeval, 15. juunil korraldab Eesti kaitsevägi koostöös USA merejalaväelastega maabumisharjutuse Loksa rannas – see on  õppuste kolmas etapp ja haripunkt. Dessantoperatsiooni teevad kaasa üle saja merejalaväelase ja Eesti Kaitseliidu luurerühm.

Sel nädalal on plaanis Baltopsi raames Hara lahes läbi viia miinitõrjeõppus, Eesti mereväelaevad puhastavad koos Balti miinitõrjeeskaadri ja NATO miinitõrjeüksusega laevateed dessantoperatsiooni tarbeks.

Hara lahes ja Loksa rannas toimuvast harjutusest võtab osa USA mereväe laev Gunston Hall.
Maabumisõppust juhib Eesti. Osalevad ka meie maa-, mere- ja õhuväe üksused.

Ingrid Mühling lisas, et dessantoperatsioon algab eeldatavalt 15. juuni hommikul kell 9, kuid algusaeg võib muutuda ning sellest antakse teada meedia vahendusel. Kõik huvilised on oodatud Loksa sadamasse jälgima.

„Kaitsevägi tänab Loksa sadamat ja linnavalitsust koostöö eest. Loodame, et kaitseväe üks olulisemaid õppusi on huvitav vaatepilt ka Loksa elanikele ja teistele,” kirjutas ta.

USA laev Gunston Hall on dessantlaev, mille viimane olulisem ülesanne oli Haiiti maavärina ohvrite abistamine – laev toimetas sinna toitu, joogivett ja meditsiiniabi.

Eelmine artikkelPolitsei hoiatab
Järgmine artikkelUSA sõdurid Hara lahes – oli, mida mõelda ja vaadata