EV aastapäeval sai PEETER PALTS Raasiku valla aukodaniku tiitli ja Kehras jagati teenetemärke

3126

Kehras oli EV aastapäevapidu 21. veebruari õhtul, Arukülas ja Raasikul ning Kuusalus 24. veebruaril.
Raasiku vallavolikogu esimees ANTS KIVIMÄE, volikogu liige ja Raasiku rahvamaja juhataja HELLE VAGA ning vastne aukodanik PEETER PALTS OÜst Aade Lõng.

Aukodaniku tiitel anti üle Raasikul

Raasiku vallas tähistati Eesti Vabariigi 96. aastapäeva kahes rahvamajas – Raasikul ja Arukülas.

Aruküla kontsert-aktus kandis pealkirja „Meie hetked“, esinesid Aruküla kultuuriseltsi isetegevuslased.

Henri Reeder andis üle Aruküla Uudiste toimetuse tiitlid. Aasta tegu 2013 tiitli sai Härma külarahvas laululava ehitamise eest, aasta tegija tiitlid pälvisid Aruküla Kultuuriseltsi juht Garina Toomingas ja Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga kultuurielu edendamise ning kogukonna ühendamise eest.

Henri Reeder lausus, et toimetus on tunnustanud kogukonna tegusid 9 aastat ning nüüd anti viimast korda.

Raasiku rahvamajas samal päeval mõni tund hiljem alanud kontsert-aktusel peetud kõnes kutsus vallavanem Raivo Uukkivi üles armastama oma kodukohta ning lähedasi: „Nii kestab meie riik ja saame sünnipäevi pidada veel tükk aega. Olgem eurooplased, aga jäägem eestlasteks.“

Vallavolikogu esimees Ants Kivimäe kõneles hoolimisest: „Sageli räägitakse, et riik pole minu jaoks midagi ära teinud. Peaksime mõtlema, mida saaksime ise ära teha, et elu paremaks muuta.“

Raivo Uukkivi, Ants Kivimäe ning vallavalitsuse liige, haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juht Ardo Niinre andsid üle valla aukodaniku tiitli, mille pälvis OÜ Aade Lõng pikaaegne tegevjuht Peeter Palts.

Aukodanik tänas tunnustuse eest: „Suur tänu Ants Kivimäele, kes on mind kaks aastat järjest sellele tiitlile esitanud. Tänan volikogu, kelle otsusel tiitli sain, ning oma väikest ja toredat kollektiivi, tänu kellele täna siin seisan.“

Volikogu esimees Ants Kivimäe lausus, et aukodanik on tunnustust väärt: „Ta hoidis firmat püsti ajal, kui lõngatootmine Eestis hääbus ning ettevõtted läksid pankrotti. Aade Lõng suutis jääda püsima ning pakkuda tööd paarikümnele inimesele, müts maha selle eest.“

Aastapäevale pühendatud kontserdil Raasikul esinesid huvikooli Pääsulind viiuldajate ansambel, rahvatantsurühm Rõõmulised, linetantsurühm ning laulsid Mae ja Juhan Trump.

Anija valla aukodaniku märk viiakse Hiiumaale

Kehra gümnaasiumi aulas oli reedel, 21. veebruaril vabariigi aastapäeva puhul traditsiooniline kontsert ning vallavanema ja vallavolikogu esimehe vastuvõtt, kus tänati inimesi, kes Anija valla heaks oma panuse andnud. Üritusel osalenuid oli paarsada.

Peo avasõnad lausus õhtujuht Kelly Kruusmann ning selle juhatas sisse hiljuti tegevust alustanud Kehra kunstidekooli puhkpilliorkester.
Vallavolikogu esimees Jaanus Kalev ütles oma tervituskõnes, et kuigi Anija vald on Eesti valdade seas esirinnas, jätkub inimeste väljaränne ning eesmärk on selle peatamine: „Teeme ja mõtleme üheskoos, kuidas valla elu paremaks muuta. Ainult nii saame luua hea elu-, töö- ja puhkekeskkonna. Muutused sõltuvad palju rohkem inimestest endist kui vallavolikogust või -valitsusest.“

50. juubelit tähistanud teatristuudio Kehra Nukk asutajat ja pikaaegset juhti Lea-Sibul Poolat tunnustati Anija valla aukodaniku tiitliga. Ta elab Hiiumaal ega saanud Kehrasse tulla, aukodaniku märk ja diplom viiakse talle koju.

Valla teenetemärk anti üle Kehra Nuku pikaaegsele juhile Sirje Põlendikule. Ta tunnustas oma tänusõnades Lea Sibul-Poolat Kehra Nuku asutamise eest, ja lisas, et on tänulik ka oma emale Aino Põlendikule, kes ta kunagi käekõrval nukustuudiosse viis, ning kõikidele näitlejatele, rahvamaja juhtidele ja vallavolikogule.

Teise teenetemärgi sai OÜ Velko AV ametist lahkuv juht Rain Oks, kelle käe all valmis Anija valla ÜVK. Rain Oks sõnas, et tunneb heameelt antud panuse eest muuta Anija vald atraktiivsemaks, sest see on tegelikult kena paik.   Ta   tänas   tunnustuse   eest   ja  soovis  valla  rahvale  kõike  head.

Tänukirjad olid noorsoopolitseinik Maige Ojaveele liikluskasvatuse eest Anija valla lasteaedades ja koolides, Peep Kasele tervislike eluviiside edendamise eest Anija vallas, Endla Klemetsile pikaajalise töö eest Kehra gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetajana, Raasiku MTÜle Tuulekell Birkenruh´ lavastuse eest ning SAle Anija Mõisa Haldus lavastuse „Tokerjad“ eest.

Vallavanem Arvi Karotam kiitis kõnes valla aktiivseid inimesi ja lisas, et tal on esimese 60 tööpäeva jooksul olnud rõõm kohtuda neist paljudega. Vallavanem avaldas lootust, et praeguse volikoguga on võimalik teha head koostööd järgmised neli aastat ning teatas, et vallas on kavas investeerida ja taotleda toetusi, et parandada tänavaid, välisilmet, lasteaedade õuealasid, töötada välja turismipiirkond. Ta soovis inimestele rõõmu Anija vallas elamisest.

Kontserdil esinesid Kehra rahvamaja nais- ja segatantsurühm, Kehra gümnaasiumi lastekoor ning külalisesinejana Tallinna ülikooli meeskoor.

Kuusalu rahvamajas oli kontsert

Kuusalu vallas panid vallajuhid ka tänavu Eesti Vabariigi sünnipäeva, 24. veebruari hommikul lilled Valkla kivi juurde ja Vabadussõja ausambale Kuusalu kalmistul. Järgnes jumalateenistus Kuusalu Laurentsiuse kirikus.

Kuusalu rahvamajas toimunud aktusel tervitasid pidulisi abivallavanem Aare Ets ja vallavanem Urmas Kirtsi, kes soovis pidupäeva puhul õnne, rääkis valla arengusuundadest ning vallaelanikest, kes on pälvinud tunnustusi. Järgnes kontsert, kus esinesid Maria Listra, Peeter Paemurru ja Piia Paemurru.

Eelmine artikkelKuusalu valla MV korvpallis võitis taas BC Kupu
Järgmine artikkelURMAS KIRTSI: „Kiiu lasteaed on kõige tähtsam.“