Ettevõtja ANNE VIILUP: „Iseenda tööandja on parem olla.“

4026
ANNE VIILUP: „Kliendid andsid julguse ilusalongi avamiseks Kehrasse.“

Juunis alustas koguduse majas tegevust Kehra Ilutuba, mis on linna esimene ilusalong.
„Kliente käib salongis päris palju. Tundub, et inimestel ei ole kahju välimusse investeerida. On selliseid, kes võtavad kõhkluseta näiteks kümne korra kehahoolduse paketid ja ka salongis müüdavaid ilutooteid ostetakse hästi,“ hindab äsja Kehras ilusalongi avanud Anne Viilup olukorda.

Ta on põline Kehra inimene. 2007. aastal läks ta õppima massaažikooli Tallinnas ja paar aastat hiljem rentis Kehras Perepoe kohal toa, kus hakkas pakkuma iluteenuseid. Massaažiõpingutele lisandusid teisedki ilukoolitused ning kujunes välja püsi­klientuur  Anija  ja  teistest  ümberkaudsetest valdadest. Sel kevadel avas Anne Viilup väikese toa asemel salongi, kus on rohkem avarust – kaks tuba ja ooteruum.

„Võib öelda, et julgesin sellise sammu ette võtta tänu klientidele, kes on aastate jooksul tekkinud. Üks inimene ütles mulle, et tema enne minu ilutuppa ei tule, kui olen avanud oma salongi. Siin koguduse majas on palju parem ja rahulikum küll kui Perepoe kohal,“ tunnistab ta.

Küsimusele, miks ettevõtlusega tegelema hakkas, vastab Anne Viilup, et lapsed kasvasid suureks ja tekkis oma aeg, mil ei pidanud enam palgatööl käima. Kuna Kehrast ta kuhugi kolida ei kavatse ja ilumaailm teda huvitab, siis hakkas sellega püsivalt tegelema.

„Olen praeguseks ilumaailmas sees juba päris kaua olnud ega tunne, et nüüd salongi avades oleks midagi väga palju muutunud või ettevõtjana töö raskemaks läinud. Ütleksin pigem, et ettevõtjana iseenda tööandja on parem olla, kui palgatööl käia. Siis ei tea kunagi, mis tuju ülemusel parasjagu on,“ sõnas ta.

Tööd salongipidajal jagub, räägib ettevõtja, kliendid käivad kõikidel tööpäevadel ja ka nädalavahetustel, kui ta Kehras on. Puhkuse ajal asendab vahepeal Tallinnas salongides ning vanuritele teeb ka niiöelda koduvisiite ehk käib maniküüri ja pediküüri tegemas nendele, kes ise sellega enam toime ei tule.

Oma salongi kahes ruumis pakub ta massaaži, näo- ja kehahooldust, maniküüri ja pediküüri ning kunstripsmete paigaldust ja hooldust. Tema sõnul on massaaž kõige populaarsem teenus, sest seda teadaolevalt kusagil lähipiirkonnas ei pakuta. Ka talle endale meeldib kõige rohkem massaaži teha. Kliente on pärast uue salongi avamist juurde tulnud.

„Tutvuste kaudu on informatsioon levinud. Reklaaminud ma end seni ei ole. Inimestele tuleb pakkuda võimalikult suurt valikut iluteenuseid, sest rahakottide paksus on ju väga erinev. Hästi populaarsed on kinkekaardid. Eesti inimesed ise niisama salongi väga ei tulegi.  Pigem tullakse, kui   saadakse kingituseks kaart,“ teab Anne Viilup.

Iluteenuse pakkujaid on Kehras teisigi, kuid nemad võtavad vastu tubades. Kehra Ilutuba on aga päris esimene salong.

„Remondi saime oma jõududega ära tehtud, toetusi kusagilt ei taotlenud. Tahtsin rahulikku ja hubast kohta. Paljud inimesed ei tule siia ainult iluprotseduuri pärast, vaid tahavad ka niisama pool tunnikest juttu ajada,“ sõnas ettevõtja.

Eelmine artikkelValkla külas põles pinnas
Järgmine artikkelStressitekitavast rannapuhkusest Valklas-Salmistul