Esmaspäeva õhtul põles OÜ Põhjakivi viilhall

1140

Ettevõtte uus tootmishoone jäi terveks.
Esmaspäeva, 25. jaanuari õhtul kell 19.09 teatati päästeameti häirekeskusesse Kuusalu vallas Valkla ja Kaberla vahel paiknevas Haavakannu külas tegutseva OÜ Põhjakivi 250 m2 suuruse ­viil­­­­­­­halli põlengust.

Kõige enne jõudsid kohale Kehra komando tuletõrjujad. Kustutama saadeti veel Loksa, Muuga, Pirita päästekomandode valvemeeskonnad.

Kustutajatel tekkis probleeme veega. Kehra komando päästjad sõitsid esmalt vett otsima Valklasse, kus teadsid asuvat tuletõrjehüdrante. Kuna neid ei leitud, sõideti edasi. Loksa komando oskas vett küsida Kuusalust. Kuusalu Soojuse juht Raul Valgiste korraldas tuletõrjujatele veevõtu tehase kraanist. Kella poole kümne paiku olid sealt vett käinud paakidesse võtmas viis päästeautot.

Kui põleng avastati oli see veel väike. Hoo sai sisse siis, kui päästjad otsisid vett juurde, rääkis Põhjakivi müügi-juht Tiina Miller, jõudis sündmuskohale enne tuletõrjujaid.

Viilhall põles täielikult maha. Hoones asus vana kontor, seal oli ka töövahendeid. Kahju on esialgsel hinnangul 1-1,5 miljonit krooni. Millest tulekahju tekkis, seda ametlikult veel teada pole, põhjust selgitatakse.

OÜ Põhjakivi tegutseb alates 1991. aastast, toodetakse looduslikust paekivist sise- ja välisviimistlusmaterjale.

Mõni aeg tagasi vahetus ettevõtte omanik.

Eelmine artikkelKolka „Piparkoogimaania” algklasside peavõit
Järgmine artikkelLeesil ja Pärispeal said PRIA miljoni-projektid valmis