ERIK TAMMSOO Raasikult käivitab valla spordielu

2684

ERIK TAMMSOO asutas koos kahe sõbraga spordivõistluste korraldamiseks MTÜ Aruraas.


ERIK TAMMSOO on 7kordne Eesti MV medaliomanik jalgrattasõidus.

IT-firma omanik Erik Tammsoo kolis perega Raasikule viis-kuus aastat tagasi.

„Rahvamajas töötas siis Margit Eerik. Kuna meie lapsed olid koos lasteaias, hakkasime temaga suhtlema ning koostööd tegema,“ meenutas ta.

Erik Tammsoo hakkas koos kultuurijuhiga korraldama alguses kohvik-klubi õhtuid, hiljem läbi viima isadepäevaga seotud ettevõtmisi. Nüüd on tehtud sportlikke isadepäevi Raasikul koostöös rahvamaja ja kooliga kolm aastat.

Üle kahe aasta tagasi, kui tollase vallavanema Andre Sepa eestvõttel toimusid Arukülas Raasiku valla esimesed suusavõistlused, osales ka Erik Tammsoo: „Ma ei ole selline, kes võistleb ära ja läheb koju. Tahan ikka jutustada ja arutleda, kamba peale tuleb häid ideid. Siis sai räägitud, et äkki on valla suusavõistlusest vähe, arendaks seda edasi. Viskasin välja veksli, et tuleks teha ka rattavõistlus.“

Erik Tammsoo ise on viimased 12 aastat tegelenud ratta­spordiga ning võitnud Eesti meistrivõistlustelt 7 medalit. Peale selle osaleb ta igal aastal ka mõnel suusamaratonil, tänavu naases Harjumaa meistrivõistlustelt medaliga.

Eelmisel sügisel oligi tema eestvedamisel esimest korda valla rattavõistlus, maastiku­kross: „Pärast seda otsustasime paari sõbraga, et tõmbame valla spordielu korralikult käima.“

Eesmärk – kolmikvõistlus
Käesoleval aastal moodustasid Erik Tammsoo, Guido Salumäe ja Margus Tiitso MTÜ Aruraas, mille hüüdlause on populariseerida suusatamist ja rattasporti Raasiku vallas.

Nimi Aruraas on kahetähenduslik. Erik Tammsoo muigab – ühest küljest tähendab see, et mehed on kaotanud viimsegi aruraasu, et võtnud endale nii suure ülesande, teisalt on nimi lühend valla kahest suuremast asulast Arukülast ja Raasikust.

„Võtsime endale eesmärgi viia sel aastal sporditegevus Raasiku vallas uuele tasandile. Suusavõistlus oli, veel on plaanis jooksuvõistlus ja rattakross. Soovime, et sellest kujuneks kolme osavõistlusega „Raasiku valla kolmik“,“ räägib ta.

Ja lisab, et peale iga ala parimate selgitataks välja võitjad kolme ala kokkuvõttes: „See annaks võimaluse kõigile, mitte ainult alade parimatele. Mitmes teises vallas on sellised kolmikvõistlused väga popid, näiteks Saku vallas on üle saja osavõtja.“

Erik Tammsoo rõõmustab, et ka Raasiku valla tänavusel suusavõistlusel oli ligi 100 osalejat, nende seas väga palju noori.

Järgmise osavõistlusena on kavas jooksukross, mis peaks toimuma jaanipäeval või selle paiku. Kus seda korraldada, pole veel selge, kuid kohti on Erik Tammsoo arvates selleks Raasiku vallas piisavalt.

„Kui suusatada igal pool ei saa, see eeldab korralikke radasid, siis jooksu- ja rattakrosse võib teha kõikjal. Ilmselt pole mõtet end igal aastal korrata ning võistlused võiksidki toimuda erinevates kohtades,“ mõtiskleb ta.

Rattakross toimub sügisel, tõenäoliselt septembris, mil lapsed on taas kodukandis tagasi.

Ideid on veel
Erik Tammsoo soov on korraldada veel eraldi maanteerattavõistlus, kuid seda tänavu ei jõua: „Niisugune võistlus eeldab pikemat planeerimist, näiteks kooskõlastusi maanteeametiga.“

Et edaspidi oleks võimalik nii Arukülla kui Raasikule ja ka küladesse teha talvel oma suusarajad, soovib Aruraas soetada suusarajamasina.

„Aruküla terviserajale on rajad tehtud rendimasinaga. See pole odav lõbu. Talvel tahaks kogu aeg suusatada, mitte nii, et kaks päeva saad sõita, siis tuiskab raja täis ning kuu aja pärast tuleb masin uuesti rada sisse sõitma. Oleks väga hea, kui suurematesse küladesse saaks kas või kilomeetrise suusaraja,“ arutleb Erik Tammsoo.

Veel loodab ta, et MTÜst Aruraas kasvab edaspidi välja tiim Aruraas, millel on oma suusa- ja rattaklubi ning käib Raasiku valda võistlustel esindamas. Erik Tammsoo ei välista, et praegu võistluste korraldamisele orienteeritud MTÜ hakkab edaspidi noortele tegema ka treeninguid. Tema enda tütred Carolin ja Cristel käivad Tallinnas Nõmmel suusatreeningutel, kuid harrastavad koos isaga kodukandis ka rattasõitu.

Eelmine artikkelKorstnas põles tahm
Järgmine artikkelAruküla külje alla tahetakse teha metsloomade haigla