Avaldame väljavõtte rahvale esitatavast küsimustikust. Küsimustele saab vastata internetis elektroonilise vormi kaudu, samuti on võimalik küsimustik alla laadida ja täidetuna tagastada vallavalitsusele meiliga või panna kauplustes ja raamatukogudes tagastuskastidesse. Tagastuskastide kõrval on saadaval ka küsitluslehed.
Austatud Raasiku valla elanik! Raasiku vallavolikogu on algatanud Raasiku valla arengukava kaasajastamise. Aprilliks 2018 peab valmima uus „Raasiku valla arengukava aastateks 2018-2028”, mille koostamisel on oluline panus anda kõikidel vallaelanikel. Määratleb ju arengukava ära valla järgmiste aastate prioriteedid, tegevussuunad ja eesmärgid ning paneb paika ka vajalikud ressursid eesmärkide saavutamiseks, tegevuste elluviimiseks, mõjutades seega kõigi vallaelanikke. Seega kutsume üles kõiki vallaelanike arengukava koostamise protsessis osalema ja ütlema oma arvamuse mida ja miks tuleks lähiaastatel Raasiku vallas teha. Loomulikult ei võimalda kasutada olevate ressursside piiratus kõiki soove ja unelmaid ellu viia – kuid iga elaniku arvamus on arengukava koostamisel oluline. Anonüümse küsimustiku täitmine võtab vaid mõned minutid, aga selle põhjal tehtavad õiged valikud ja head otsused mõjutavad valda aastaid!
1. Kuidas olete rahul eluga Raasiku vallas? Vastusevariandid on: olen väga rahul; olen rahul; ei ole rahul; ei oska öelda. Sobiv vastus tuleb märkida ristikesega.
Lisaks palutakse infot valdkondade arengu kohta Raasiku vallas viimase nelja aasta jooksul: avalik kord ja turvalisus; avaliku ruumi planeerimine; teenused eakatele, sealhulgas hoolekandeteenused; teenused erivajadustega inimestele; teenused noortele; lapsehoiu- ja lasteaiateenused; teenused tööotsijatele ja töötutele; ettevõtjate ja ettevõtluse toetamine; ettevõtlikkuse edendamine ja tunnustamine; vallasisene ühistransport; ühendus Tallinna ja teiste tõmbekeskustega; kergliiklusteed (kõnniteed ja jalgrattateed); teede ja tänavate korrashoid (sealhulgas tänavavalgustus); ühisveevärk ja kanalisatsioon; soojamajandus; heakord; jäätmekäitlus; haridus (alg-, põhi-, kesk-); huviharidus; kultuuri, vaba aja veetmine ja meelelahutus; sportimisvõimalused.
Iga valdkonna kohta saab vastaja valida variandi, kas on oluliselt paranenud; mõningal määral paranenud; jäänud samaks; mõningal määral halvenenud; oluliselt halvenenud või ei oska öelda. Tabelisse tuleb teha sobiva vastuse juurde rist.
2. Milliseks hindate olukorda Raasiku vallas turvalisuse vaatenurgast võetuna: kas elutähtsad teenused (kiirabi, perearst, päästeteenistus, tuletõrje, politsei ja korrakaitse) on kättesaadavad? Mis on peamised turvalisusega seonduvad probleemid? Kas ja mida tuleks muuta ja parandada?
3. Milliseks hindate Raasiku valla sotsiaalsüsteemi ja teenuseid: kas valla juhtorganid (vallavolikogu ja –valitsus, edaspidi ka KOV) tegelevad piisavalt noorte perede, eakate, laste ja teiste abivajajate küsimustega? Kas ja mida tuleks muuta ja parandada?
4. Milliseks hindate olukorda ettevõtluse ja ettevõtlikkuse soodustamisel Raasiku vallas: kas ja kuidas KOV toetab ettevõtlust oma territooriumil? Kas vallas leidub piisavalt tööjõudu ja kas vald panustab omapoolselt töötajate ümber- ja täiendõppe võimaluste parandamisesse? Kas ja mida tuleks muuta ja parandada?
5. Milliseks hindate transpordikorraldust vallas – nii ühendust Tallinnaga, vallasiseseid bussiliine, aga ka valla teede olukorda ja kergliiklusteede olemasolu? Kas ja mida tuleks muuta ja parandada?
6. Milliseks hindate ühisveevärgi ja kanalisatsiooni (ÜVK), soojamajanduse korraldust, heakorra tagamist ning jäätmekäitlust vallas: kas ja mida tuleks muuta ja parandada?
7. Milliseks hindate olukorda vallas hariduse ja kultuuri korraldust ning kättesaadavust: kas lasteaia-ja koolikohti on piisavalt ja pakutav õpe kvaliteetne? Kas vallas on piisavalt eneseharimise ja vaba aja veetmise võimalusi? Kas ja mida tuleks muuta ja parandada?
8. Loetlege palun Raasiku valla 1-3 üldist tugevust, ehk mis on vallas hästi!
9. Loetlege palun 1-3 olulisemat/Teile olulist soovitud muutust Raasiku vallas, ehk mis vajab vallas tervikuna parandamist. Millistele valdkondadele tähelepanu pööramine on Teile/Teie perele lähiaastate perspektiivis kõige olulisem?
10. Kuidas kaasata vallaelanike veelgi enam otsustus- protsessi ja kas Te sooviksite valla elu-olu korraldamisel senisest enam kaasa rääkida? Kui jah, siis millistes küsimustes ja kuidas?
11. Millele soovite veel tähelepanu juhtida?