Eetikast ja valimistest

920

Esmaspäeva pealelõunal hakkas toimetuse telefon helisema – Loksalt teatati, et Kuusalu vallast Suurpea linnakust on Keskerakonna sõitmapandud bussiga toodud kümneid inimesi linnavalitsusse eelhääletusjaoskonda valima. Pealtnäinute sõnul tõi Suurpea rahva kohale ehk oli nendega samas bussis maakonna haridusosakonna juhataja, kes kandideerib Kuusalu vallas. Bussis oli jagatud komme ning räägitud, et viiakse valima ja tuuakse tagasi. Sama päeva õhtupoolikul korraldas Keskerakonna nimekiri Kuusalu rahvamajas valimiskoosoleku – eelhääletuse ajal ja valimisjaoskonnaga ühe katuse all. Valla valimiskomisjon uuris vabariiklikust komisjonist, kas nii võib. Vastati, et tohib, kui sisenetakse teisest uksest ning majas ei ole üleval valimisagitatsiooni.

Keskerakond mängib seaduste piiril. Karistada ja keelata ei saa, kuid eiratud on eetikanorme, kommenteeritakse.

Kutsume üles valimiste hea tava rikkumisest teada andma kodanikuühenduste liidu aadressil info@ngo.ee. Juhtumid avalikustatakse aadressil www.ngo.ee/valimistava.

Ka soovitame kõigile, kes ei taha, et kohaliku elu üle hakkaksid otsustama inimesed nö busside-kommide eest saadud häälte toel – minge valima ja andke hääl neile, kes hindavad head tava.

Eelmine artikkelMadalamates jalgpalliliigades peeti viimase vooru mängud
Järgmine artikkelValimistel edukamad ANDRE SEPP, JÜRI LILLSOO ja KALMER MÄRTSON