Alanud on metsa-aasta „Kohtume metsas“

683

Tänavu tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat „Kohtume metsas“, millega pööratakse tähelepanu inimese positiivsele tegevusele metsas. Metsa-aasta avaüritus oli 23. jaanuaril, kuid erinevaid üritusi toimub läbi aasta. Metsa-aasta patrooniks Eestis on president Toomas Hendrik Ilves.

ÜRO kuulutas käesoleva aasta rahvusvaheliseks metsa-aastaks, pühendades selle metsade säästlikule majandamisele, väärtustades inimese rolli metsas ja metsa tähtsust inimesele.

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on Eesti metsarikas maa ning metsaga kaetud maa-ala poolest võrreldav Soome, Rootsi ja Austriaga, kuid see rikkus seab meile kohustuse olla vastutustundlik omanik ja mõtelda hoolikalt, kuidas seda väärtust hoida ja kasutada.

„Alanud ÜRO rahvusvahelisel metsa-aastal peame mõtlema inimese ja metsa suhetele, eelkõige inimese targale tegutsemisele metsas. Saagu see aasta ka mõttetalgute aastaks. Hoiame ja kasutame Eesti metsa targalt,” ütles Eesti riigipea.

Metsa-aastal toimub rohkelt üritusi kõigile metsahuvilistele. Eesti Metsaselts koostöös partneritega korraldab  metsapäevi õpilastele, metsaretki linnarahvale, erinevaid konkursse ja võistlusi. Metsa istutatakse nii era- kui riigimetsas. Kevadperioodi suurimaks ettevõtmiseks on mais toimuv Metsanädal, mille suuremad üritused koonduvad siis metsapealinnaks saavasse Haapsallu. RMK korraldab erinevates kohtades rohkem kui 30 kontserdiga sarja Eesti eri paigus ning erilist tähelepanu pööratakse kooliõpilastele: RMKl on plaanis kõik 6. klassi õpilased metsa kutsuda. Sügisel toimub metsalooline konverents ja puitarhitektuuri konverents. Ka Matsalu loodusfilmide festival ja loodusfoto konkurss pööravad tänavu metsale suuremat tähelepanu.

Metsa-aasta sündmuste kalendrit näeb Metsainfo internetiportaalist.

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt