Eesti Killustik hakkab kaevandama Kuusalu külje all vanas liivakarjääris

1371

OÜ Inseneribüroo STEIGER sai keskkonnaametilt12. juunil kaevandamisloa, et taasavada Ilmastalu külas Kuusalu aleviku vahetuses läheduses, rahvamaja poolses küljes asuv Kuusalu I liivakarjäär.

Kavandamisloa alusel on karjääri maa antud maa-ameti peadirektori 3. juuli 2018 käskkirjaga rendile OÜ-le Inseneribüroo STEIGER. Seejärel registreeriti kaevandamisluba, mis kehtib kuni 12. juunini 2033, ümber OÜ-le Eesti Killustik. Mäeeraldise jääkvaru on 1 306 000 kuupmeetrit, kavandatav varu 1 002 000 kuupmeetrit.

Tegu on karjääriga, mille pärast toimus Kuusalu rahvamajas novembris 2016 avalik koosolek. OÜ Inseneribüroo STEIGER juhatuse liige Erki Niitlaan jagas siis selgitusi – suurem osa liiva kaevandatakse vee alt, tolmu saab tekkida vaid seoses transpordiga, majadele kõige lähemal kaevandatakse paar hooaega. Juba tookord teatas ta, et otseselt kaevandamisega hakkab tegelema OÜ Eesti Killustik.

Kuusalu vallavalitsus ei andnud esialgu nõusolekut vana liivakarjääri taasavamiseks, kohus tunnistas keeldumise õigustühiseks.

Erki Niitlaan ütles nüüd Sõnumitoojale, et kaevandamistegevuse eest karjääris vastutab edaspidi Eesti Killustik, STEIGER teeb projekti, mõõdistab, seega hakkavad ka nende ettevõtte töötajad sinna käima.

Eesti Killustikust öeldi Sõnumitoojale, et suure tõenäosusega käesoleval hooajal ei jõua Kuusalu karjääris kaevandamisega alustada, jääb järgmisesse hooaega.

Eesti Killustik OÜ tutvustab oma kodulehel end kui maavarade kaevandamise ning ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevat ettevõtet. Firma kunagine nimi oli Põltsamaa Graniit, mis alustas killustiku tootmisega 1990ndate aastate alguses. Ettevõte kaevandab neljas paekarjääris Pärnumaal, Järvamaal ja Jõgevamaal, kolmes liivakarjääris Tartumaal, Ida-Virumaal ja Pärnumaal ning kahes kruusakarjääris Harjumaal ja Viljandimaal.

Eelmine artikkelBalti Spooni legendaarne 1 kroon
Järgmine artikkelAnija meeste käigust Tallinnasse möödub 160 aastat