Balti Spooni legendaarne 1 kroon

1059

Kuusalu vallavalitsuse seifis on aastaid hoitud kaht väärtuslikku paberit. Ühel on koopia ühekroonisest, mille eest müüdi Kupu linnaku maa spoonitehase jaoks. Rahatähel on äratuntavad tookordse peaminister Mart Laari, Kuusalu vallavanem Julian Patraku, Balti Spooni tegevjuhi Michael Boeli abikaasa Heidede Boeli allkirjad, lisaks veel paar allkirja.

Teine väärtuslik paber on enampakkumise protokoll 6. augustist 1993. Sellel on kirjas, et eelmine enampakkumine, mis toimus 20. juulil, oli sooviavalduste puudumisel nurjunud. Kordusoksjonil peeti läbirääkimisi, Balti Spoon AS nõustus Kuusalu vallavalitsuse kehtestatud lisatingimustega seoses investeeringute ja töökohtadega. Ostu-müügi lepingu hinnaks kinnitati 1 kroon, lepingu sõlmimise tähtajaks hiljemalt 11. august. Tookord oli nii, et hooned müüs vald, maamüügi kinnitas riik.

Balti Spooni kontor asus esialgu Kuusalu tehase kontorimajas, kus nüüd on korterid. Esimest tootmishoonet asuti ehitama sügisel 1997. Rohkem kui 20 aastat hiljem on Balti Spoon piirkonna suurim tööandja, 98 protsenti toodangust läheb ekspordiks. Toodang kannab sertifikaati, mis kinnitab, et spoon on tehtud seaduslikult ja rangete reeglite järgi raiutud puudest.

Omaette vaatamisväärsus on Balti Spooni kontor, mille kujunduses on kasutatud endatoodetud erinevat spooni. Efektsed on nii klaasseinad ja uksed kui ka eridisainiga mööbel.

Palju õnne juubilarile, kelle edulugu oleme Sõnumitoojas kajastanud üle 20 aasta!

Eelmine artikkelBal­ti Spoon on 20 aas­ta­ga in­ves­tee­ri­nud Kuu­sa­lu val­da 35 mil­jo­nit eu­rot
Järgmine artikkelEesti Killustik hakkab kaevandama Kuusalu külje all vanas liivakarjääris