Eesti 2010 aasta meistrivõistlused koroona üksikmängudes

603

Kahel järjestikusel nädalavahetusel toimusid Eesti meistrivõistlused koroona üksikmängudes. Eesti laual mängiti tiitlid välja Kehra gümnaasiumi spordisaalis. 9 vooru šveitsi süsteemis väldanud 43 mehe jõuproovis sai 4. koha Kaupo Helm-Rosin. 12 punkti kogusid 5. Janek Jaškov (mõlemad Kehra),  9. oli Guido Trees (Peningi), 11. Allan Vaupere ning 13. Olav Karu (mõlemad Kehra). Naiste hulgas edastas pronksiheitluses 16 punkti kogunud Viire Talts (Ring) tänu omavahelisele võidetud mängule Gedi Averit. Ebaõnnestunult mänginud Gerli Aver (mõlemad Peningi) leppis 15 punkti ja 5. kohaga ning Taimi Vaupere (Kehra) 14 punkti ja 6. kohaga.

Läti laual mängitavad koroona meistrivõistlused naistele ja meestele toimusid Viljandi lähistel Päri spordihoones ning avavoorus õele kaotanud Gerli Aver võitis kõik ülejäänud vastased ja tuli meistriks.  Gedi Aver sai 5. koha.

Mehed olid meistrivõistlustele pääsemiseks läbinud 2-astmelise filtri ning seetõttu oli 3 alagruppi jagatud 24 mehe hulgast finaali võimalik pääseda vaid 12 paremal, kes kõik omavahel ringsüsteemis läbi mängisid. 4. koha teenis Allan Vaupere, Guido Trees oli 5. ja Kaupo Helm-Rosin 11.  Pingelised mängud olid ka finaalist väljajäänute hulgas. Nende ringsüsteemis toimunud võistlus selgitas järgmiseks aastaks kõrgliigasse jääjad ning selles konkurentsis sai 16. koha Toomas Kink (Peningi).

Eelmine artikkelTehti kahjutuks laskemoon
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjust ligi 800 inimest