Bussiliin 135 sõidab Raasikuni

2851

Alates 1. maist lõpetati reisijatevedu Tallinna ja Raasiku vahelisel liinil 262.

Alates 11. aprillist tühistas Harju maavanem ettevõtjale Rain-Mati Pesor antud liiniload ning Pesorliinide teenindatud kommertsliinidel hakkasid ajutiselt sõitma ASi Samat bussid. Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) kuulutas neile liinidele välja uue konkursi. Kuna liinile nr 262, mis sõitis marsruudil Tallinn-Lagedi-Aruküla-Raasiku, ei laekunud ühtki sooviavaldust, lõpetas ÜTK 1. maist selle teenindamise.

Eelmisel nädalal kohtusid Rae vallavalitsuses ÜTK ning Raasiku ja Rae valla juhid. Et seni liini number 262 kasutanud sõitjad ei jääks teenindamata, otsustati ASi Mulgi Reisid teenin­datavat avalikku liini 135, mis sõidab marsruudil Tallinn-Jüri-Aruküla-Peningi, pikendada Raasikuni. Tallinnast hakkab buss väljuma hommikul kell 6.05 ja pärastlõunal 12.30 ning Raasikult tagasi linna 7.05 ja 13.35. Peningilt ja Arukülast väljumise kellaajad ei muutu.

Raasiku vallavanema Aare Etsi sõnul soovis ÜTK, et Raasiku vald toetaks liini pikendamist igas kuus 800 euroga ehk selle aasta lõpuni 6400 euroga.
Vallavalitsus arutas seda esmaspäeval, 30. aprillil toimunud istungil ning otsustas, et raha vähemalt esialgu ei anta.

„ÜTK lubas meile andmeid, kui palju inimesi kasutas regulaarselt liini 262. Kuni me seda ei tea, on raske raha eraldamist otsustada,“ märkis vallavanem.

ÜTK tegevdirektor Ago Kokser ütles, liinil 262 oli reisijaid sedavõrd vähe, et ka Pesorliinide aruannete järgi on töötanud pidevalt kahjumiga: „Sõitjaid oli umbes viis-kuus. Inimesed kasutasid liini rohkem Arukülla ja Raasikule, mitte niivõrd Tallinnasse sõitmiseks.“

Ta lisas, et liini 135 pikendamine on ajutine lahendus ning kui Raasiku vald ei toeta, on ÜTK sunnitud paari nädala pärast lõpetama: „Teatame sellest kindlasti vähemalt nädala ette, et bussiootajaid ei tabaks ühel päeval ebameeldiv üllatus.“

Eelmine artikkelSoodlast leiti mürsk
Järgmine artikkelEesti Metsaühistu tegevuse pearõhk on Harju metsaomanikel