Bussijuhtide palve – olge peatustes nähtavad

749

Harjumaa Liinide bussijuhid on hädas ootajatega, kellel pole helkurit.

Bussijuht, Kuusalu vallavolikogu liige Ülo Kraus võttis ühendust Sõnumitooja toimetusega, et reisijaid lehe kaudu üles kutsuda saabunud pimedal ajal helkureid kasutama: „Teed on õhtul ja varahommikul pimedad, märg asfalt neelab valguskiiri. Kui sajab, on libe. Maabussipeatused on enamasti valgustamata, inimesed seisavad sageli nurga taga tuulevarjus. Kui nad astuvad bussi märgates varjust välja ja helkurit pole, märkab bussijuht alles viimasel minutil.”

Ta jutustas, et 13-tonnist liinibussi ei õnnestu sel juhul peatuskoha juures seisma jätta, see liigub edasi ja tuleb oodata, millal reisija jõuab järele joosta: „Olge huvitatud, et juht märkaks teid võimalikult kaugelt. Tuulevaiksel ajal võiks peatuses seisja oma helkurit liigutada, kui buss hakkab lähenema, sest muidu ei pruugi ta juhile pimedas silma hakata.”

Teine probleem on seotud Tallinna-lähedaste bussipeatustega, kus oodatakse ka linna lähiliinide busse. Bussijuht ei saa aru, kas rahva seas on neid, kes tahavad minna Harjumaa Liinide bussile, ja võib juhtuda, et liinibuss sõidab peatusest mööda, rääkis Ülo Kraus. „Soomes ja mujal Põhjamaades on komme, et ootaja annab bussijuhile peatumiseks märku, astub sammu teele lähemale või viitab käega. Meil võiksid ootajad sellistes kohtades teha samamoodi. Kui mõlema käe otsas on kandekott ning neid ei taha maha panna, astuge lihtsalt ettepoole, et teid oleks näha ja buss peatuks,” soovitas ta.