Arukülas oli Raasiku valla täiskasvanute näitetruppide teatripäev

2871
Sarapiku garaažibänd: Mait Tenslind, Raimond Liiskmann, Raimo Toomingas, Arno Liiskmann ja Guido Liiskmann.

Aruküla taidlejate peol esinesid Raasiku näitetrupp Lustiring ning Aruküla Äpunäpp ja Diletant, kes võtavad osa harrastustruppide teatrifestivalist.

Aruküla rahvamaja taidlejate pidu oli sel aastal seotud teatripäevaga. Möödunud   aasta   novembris  esi­etendus Raasiku Lustiringil näidend „Mälu” ning käesoleva aasta mai lõpus jõudis lavale nukustuudio Äpunäpp ning näiteringi Diletant ühislavastus „Lendajad”. Mõlemad trupid osalevad 31. oktoobril harrastustruppide festivalil Kosel ning soovisid teha peaproovi kodupubliku ees.
Pärast teatrietendusi said Aruküla rahvamaja taidlejad kokku parketisaalis, sõid torti ja pitsat ning tegid tulevikuplaane. Muusikat tegi Sarapiku garaažibänd.
Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas kirjeldas, et aasta tuleb väga tihe ning taidlusringide roll selles on suur: „Järgmisel suvel saab Aruküla 725aastaseks, tähistamine tuleb juulis, juubeliga plaanime siduda ka kohvikutepäeva ning öölaulupeo. Mai lõpus on Harjumaa põlvkondade pidu. Enamik isetegevuslasi on nende ürituste korraldamisega seotud, pakuvad juba praegu ideid ning on entusiastlikud.”
Aruküla rahvamajas tegutsevad sel hooajal 11 rahvakultuuriringi, lisaks on maja hõivatud trennide ning teiste huviringidega, näiteks tegutseb rahvamajas lastering Lustakad Jalakesed.
Raasiku Lustiringi lavastaja Helle Vaga lausus, et taidlejate pidu ja teatripäev oli väga vahva: „Garina Toomingas võttis meid vastu pidulikult ja suurejooneliselt nagu pärisnäitlejaid, pakkus mereteemalisi kiluvõileibu.”
Ta sõnas, et „Mälu” on nad esitanud 5 korda ning erinevale publikule: „Trupis on väga tegusad inimesed, kes on aktiivsed mitmel rindel. Kui festivalil ära käime, on aeg see tükk sahtlisse lükata ning hakata otsima midagi uut.”

Eelmine artikkelHC Kehra pääses karikavõistlustel 8 parema hulka
Järgmine artikkelPOLITSEIKROONIKA