Aruküla lauluväljakul on suvel igal nädalavahetusel üritused

1478

On juhtunud, et samaks õhtuks on end Arukülla esinema pakkunud kaks stand-up näitetruppi ning ühele on tulnud ära öelda.

Suvi on Aruküla Kultuuriseltsil kiire aeg – pidevalt tuleb müüa pileteid kontsertidele ning etendustele. Huvilised käivad pileteid küsimas nii kultuurijuhi Garina Toomingase vastuvõtuaegadel rahvamajas, kui helistavad-kirjutavad muul ajal.
Möödunud nädalal oli Garina Toomingase asendaja Aruküla noorsootöötaja Maarja-Ly Teino, kes märkis, et tööd on meeletult palju: „Piletimüük läheb mühinal, kogu aeg on mõni üritus. Hellad Velled käisid mitmendat aastat järjest, praegu valmistume Curly Stringsi kontserdiks.”
Garina Toomingas lisas, et kuigi on esinejaid, kes pakuvad end ise, tuleb teha korraldajatel palju tööd ning olla kannatlikud: „Tuleb hoida kätt pulsil ja otsida nii palju, kui võimalik. Tuleb järjekindlalt artistiga aina uuesti ühendus võtta ja uurida, kas äkki nüüd saaks Aruküla lauluväljaku esinemispaikade hulka võtta.”
Maarja-Ly Teino ütles, et kui ilm vähegi lubab, on suvel parim korraldada kultuuriüritusi õues ning korraldada rahvamaja saalis kinoseansse: „Väliüritused toimuvad Aruküla männikus lauluväljakul, kus on olnud maksimaalselt korraga üle 1000 inimese. Keskmiselt on ühel etendusel või kontserdil 300-400 vaatajat. Päris läbi kukkunud pole ükski üritus.”
Aruküla pidudel käib rahvast ka väljaspool Raasiku valda. Maarja-Ly Teino lausus, et Jüri elanikud uurisid, kuidas meil toimub siin nii palju häid kontserte ning head bändi saab lähedale kuulama tulla: „Sageli näeb täiesti uut rahvast, keda pole varem näinud. Ilmselt Facebooki kaudu levib reklaam kiiresti ning kutsutakse   sõpru-tuttavaid   ka   kaugemalt.”
Maarja-Ly Teino ütles, et kui tullakse rahvamajja piletit ostma, uuritakse sageli, kuhu ja millal on järgmine väljasõit: „Ise ei peagi eriti peale suruma. On tekkinud isegi püsikliendid, kes käivad kõik üritused läbi ning uurivad alati, mis on järgmisena tulemas. Väga populaarsed on ka ühised väljasõidud spaadesse või mujale kontsertidele, teatrietendustele. Koos on vahva bussiga minna, saab mugavalt edasi-tagasi ega pea kellaaegade pärast muretsema.”