Aruküla lasteaiast lähevad 5 õpetajat tööle Rae valda

2255

Lapsevanemad on õnnetud, et laste armsad õpetajad lahkuvad naabervalla kõrgema palga tõttu.          

Aruküla lasteaia Rukkilill lapsevanemad võtsid ühendust Sõnumitooja toimetusega ja rääkisid, et jaanuarist hakkab Rae vallas Jüris tööle uus lasteaed ning Arukülast on sinna kandideerinud ja töökoha saanud viis õpetajat. Põhipõhjus, miks Rukkilillest mujale tööle minnakse, on madal palk. Uuest aastast on Raasiku valla lasteaia­õpetaja töötasu koos 3protsendilise palgatõusuga 700 eurot, Rae vald maksab lasteaiaõpetajale 860 eurot kuus.
Aruküla lasteaia Rukkilill direktor Karin Reiska kinnitas, et viis õpetajat on esitanud lahkumis­avalduse ja soovivad minna alates tuleva aasta jaanuarist tööle Rae valla lasteaeda: „Püüdsin veenda, et jääksid, aga praeguse seisuga on nad valmis lahkuma. Noortel inimestel on vajadused suuremad, palga suurus on oluline ning kindlasti on huvitav väljakutse ka võimalus töötada uue kollektiiviga uhiuues lasteaias.“
Raasiku vallas olid veel 2008. aastal lasteaiaõpetajate palgad võrdväärsed munitsipaalkoolide õpetajate töötasuga, ent vahepealse majanduslanguse tõttu kärbiti lasteaiaõpetajate töötasu 12 protsenti. Järgnevatel aastatel tõsteti lasteaedade õpetajate palka vallas mõne protsendi kaupa, kuid riik suurendas koolide pedagoogide töötasu rohkem. Rae vald on võrd­­sustanud oma lasteaiaõpetajate töötasu koolide õpetajate palgaga.
Karin Reiska sõnas, et töölt lahkuvate õpetajate kohad tühjaks ei jää. Töötajad on osaliselt leitud sisemiste ressursside arvelt, osad õpetajate abid, kes on alustanud õpinguid kõrgkoolis, hakkavad tööle õpetajatena, leitud on ka uued õpetajate abid.
Teisipäeval, 2. detsembril arutas tekkinud olukorda Rukkilille lasteaia hoolekogu. Raasiku vallavolikogule on esitatud  ettepanek tõsta 2015. aastaks lasteaiaõpetajate töötasu veel 5 protsendi võrra, selleks oleks vaja leida vallaeelarvesse 21 135 eurot. Ka soovib hoolekogu, et kolme aasta jooksul võrdsustataks õpetajate palgad valla koolides ja lasteaedades.
Raasiku vallavolikogu 9. detsembri istungi päevakorras on valla 2015. aasta eelarve I lugemise jätkamine, lisatud on parandusettepanekuna ka Rukkilille hoolekogu ettepanekud.

Eelmine artikkelPolitseiuudised
Järgmine artikkelAnija mõisa jõulumaal käis üle 500 lapse