Aruküla lasteaia talendikontserdil kõlasid nii rock kui folk

3462
Katrin Priivits, Cessika Karu, Angelina Vunder, Tuuli Ehasalu, Anžella Veelmaa, Aira Jõõts, Piia Otti, Anu Meelimäe, istub Mare Jutta.

Talendisõu korraldasid lasteaia õpetajad ANŽELLA VEELMAA, MARE JUTTA, AIRA JÕÕTS, HILLE SOIKA, SANDRA VAHER.

Aruküla lasteaia Rukkilill õpetajad jagasid sõpradele-koostööpartneritele kutseid kontsertsõule, kus esmakordselt ühel laval Curly Strings, Kihnu Virve ja Metsatöll. Kutse saajad olid elevil. Suuri staare Arukülla ei saabunud, kostümeeritult ja selgeks õpitud kavaga astus publiku ette lasteaiapere.
Kontsert oli 6. oktoobril Aruküla lasteaia saalis. Korraldajad pühendasid selle õpetajate päevale,  mida on tähistatud lasteaias igal aastal. Esimest korda soovisid nad kutsuda publikut lasteaiast väljaspoolt. Kutsutud olid Aruküla kultuuriseltsi ja vallavalitsuse esindajad, sponsorid.
Kullerkupu rühma õpetaja Hille Soika, Pääsusilma õpetaja Aira Jõõts ja muusikaõpetaja Anžella Veelmaa rääkisid, et õpetajate päeva pole verem nii suurelt tähistatud: „Tegu on tähtsa sündmusega, korraldusvankrit vedasid koos muusikaõpetajatega veel 6-7aastaste laste rühma õpetajad.“
Kontserdil esinesid 6-7aastased lapsed Pääsusilma ja Kullerkupu rühmast, ansamblit Curly Strings parodeerisid õpetajad Tuuli Ehasalu, Angelina Vunder ja Anu Meelimäe. Nad esitasid bändi hittloo „Kauges külas“.
Metsatölli tegid õpetajad Piia Otti, Katrin Priivits ja Anžella Veelmaa lauluga „Vaid vaprust.“
Ettekandele tuli ka uus laul – omaloominguline räpilugu „Üks õpetaja“, mille esitas Kihnu Virve Soome räppari Mikko ja jamaikalase Micheali toel. Rollides olid õpetajad Mare Jutta, Cessika Karu ja Aira Jõõts.
Korraldajad jutustasid, et ettevalmistused algasid nädalaid tagasi: „Kooliminevad lapsed õppisid laule ja meisterdasid õpetajatele kingitusi. Läbirääkimised potentsiaalsete esinejatega kulgesid kiiresti, ideest haarati kinni kohe. Muusikapalad valisid esinejad ise, kostüümid leiti oma garderoobist või abikaasa riiete hulgast.“
Pillide, parukate ja teiste aksessuaaride otsimisel ja laenutamisel oli abiks Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas.
Õpetajad rääkisid, et kontserdi õnnestumiseks on alati vaja mõelda ja panna paika ka kõige väiksemad detailid: „Jagasime tasuta vouchereid õpetajatele ja külalistele. Eelkooliealised said sisse tasuta. Lasteaias kehtib moto, et mängult on päriselt: mõned lapsed küsisid autogramme ja lapsevanemad kiitsid.“
Õpetajate sõnul oli soov teha kontsert, mis pakuks elamust: „Tänapäeva lapsed on muusikast väga teadlikud ja oskavad lisaks lastelauludele hinnata nüüdisaja Eesti muusikat. Valisime esinejad, kes kõnetavad lasteaialapsi.“
Lisaks kontserdile said tänukirjad töötajad, kes on andnud panuse lasteaiatöö edendamisse, laual olid kringel ja kohv. Vaatamiseks fotonäitus „Õpetajaks ei õpita. Õpetajaks sünnitakse“, kus olid fotod töötajate lapsepõlvest.

Eelmine artikkelRiigikontroll auditeeris Leader-gruppe
Järgmine artikkelKehra alistas Viljandi, Aruküla sai esimese võidu