Aruküla lapsed viskasid rongide ja autode pihta torusiilipomme

1309

Raasiku, Anija ja Aegviidu piirkonnapolitseiniku KAISA KAJO sõnul on Arukülas probleeme raudteeohutusega ning kahtlustatakse narkootikumide müümist.

Piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo: „Ikka on aeg-ajalt ette tulnud, et lapsed kipuvad raudtee ääres mängima ning lollusi tegema – rööbastele pannakse erinevaid esemeid, heidetakse pikali ning hüpatakse vahetult enne rongi tulekut püsti.“
Viimati jõudis patrullpolitseinikult temani aga info, et lapsed on teinud plastmasspudelitesse torusiilipomme ning visanud neid rongide ja autode pihta. Keegi viga pole saanud, kuid viske tagajärjel käiv pauk on ehmatav.
Ta märkis, et torusiilipommide tegemine on levinud ka mujal, kuid Arukülas pole ta sarnastest juhtumitest varem kuulnud: „Lapsed, kes neid Arukülas tegid, olid alla 14aastased ning nendega suurt midagi peale selgitustöö teha ei saa. Nad isegi ei oska täpselt öelda, miks seda tegid, tahtsid enda arvates nalja teha ning katsetada, mis juhtub.”
Ta lisas, et paar aastat tagasi oli Raasiku vallas juhtum, kus ühes külas visati torusiiliga täidetud Coca-Cola pudel vastu eramaja ust, elanik läks vaatama, tõstis pudeli sisse ning tema 10aastane laps jõi sealt ning sai tõsiseid tervisekahjustusi. Ilmselt ei osanud pudeliviskajad arvata, et nende teol on nii kurvad tagajärjed, kuid see näitab, et ka ohutuna tunduv nali võib õnnetult lõppeda.
Lisaks torusiilipommidele katsetavad lapsed ja noorukid piire raudteel. Piirkonnapolitseinik jutustas, kuidas paar aastat tagasi astusid lapsed Kulli peatuses rongi ette ning kui rong pidurdama hakkas, jooksid minema. Nad saadi kätte ning selgus, et olid alkoholi tarvitanud.
Raasiku ülesõidule on pandud kive ning muid väiksemaid esemeid, keegi pole Kaisa Kajo sõnul selle tõttu viga saanud, kuid kord hakkas reisirong kivist üle sõites veidi jõnksuma.

Narkokaubandus Arukülas?
Möödunud nädalal postitas Raasiku vallavanem Facebooki, et vallavalitsusse on jõudnud info, et Aruküla põhikooli ümbruses rulapargi atraktsioonide läheduses on märgatud kahtlast äritegevust ning kahtlustatakse, et tegu on narkoäriga. Ta märkis, et oleks ääretult mõistlik lapsevanematel oma lastega sellisel tõsisel teemal rääkida ning on väga oodatud informatsioon, juhul kui lapsed ise millestki sellisest räägivad.
Kaisa Kajo kommenteeris, et on kuulnud kahtlastest autodest kooli juures, kuid kedagi kätte pole saadud: „Õhtuste reidide käigus käime seal kontrollimas. Oleme kätte saanud narkojoobes noori ning on teada, et vähemalt paar-kolm noort Arukülas narkootikume ka tarvitavad. Ühtegi müüjat pole aga tabatud.”
Ta ütles, et kui keegi märkab midagi kahtlast, tuleks sellest kindlasti teada anda – narkootikumide müügiga võidakse tegeleda, kui auto juures on kamp noori, kes kordamööda autosse istuvad.
Politseinik tõdes, et Aruküla rulapark on paraku üsna varjatud ja valgustamata kohas ning võimaldab noortel seal joomas käia, see aga omakorda tõrjub eemale neid, kes sooviksid kasutada parki sihtotstarbeliselt ehk seal rulatades sportimas käia.

Eelmine artikkelEesti meistrivõistlustel olid Aruküla ja Kehra käsipallimeeskonnad võidukad
Järgmine artikkelHC Kehra alistas karikavõistluste veerandfinaalis Viljandi