Aruküla akordionifestivalil esines 25liikmeline ansambel

2815
Aruküla huvialakeskuse Pääsulind akordioniõpetaja EVE VENDT juhatas Aruküla ja Jõelähtme pilliõpilaste ühisansamblit. Foto Ülo Udumäe

Aruküla huvialakeskus Pääsulind korraldas Loode-Eesti regiooni muusikakoolide akordioniõpilaste festivali, mis on ettevalmistus järgmisel aastal toimuvaks konkursiks.

Kolmapäeval, 8. aprillil musitseerisid Aruküla huvialakeskuses 54 akordioniõpilast ja 9 õpetajat 9 muusikakoolist – Arukülast, Kehrast, Jõelähtmelt, Raest, Koselt, Keilast, Sauelt, Tabasalust ja Haapsalust. Esineti nii solistide kui ansamblitena, esinejatele andis hinnangu Tallinna Otsa-kooli ja Tallinna Muusikaakadeemia akordioni  eriala  õppejõud  Tiina  Välja.
Aruküla huvialakeskuse direktor Malle Jaako sõnas, et sarnast ettevõtmist on korraldatud Arukülas varemgi, akordioniõpilased on kohtunud ka mujal, kuid festivaliformaat on alguse saanud just Arukülast.
Direktor lausus, et festival toimub vabariikliku konkursi vaheaastal ning annab pilliõpilastele võimaluse oma oskused proovile panna, neid lihvida ning saada tagasisidet, et oleks kindlam tuleval aastal konkursile minna.
Festivali avas Aruküla ja Jõelähtme akordioniõpilastest koosnev 25liikmeline ühisansambel, mida juhendas Aruküla õpetaja Eve Vendt, kõlas lugu „Rokkivad lapsed”. Ansambel oli kokku pandud spetsiaalselt festivali tarbeks.
Malle Jaako kirjeldas, seekord oli kontserdi kava koostatud nii,et esinemisnumbreid kanti ette koolide kaupa: „Esinemise juurde tuli lisada oma akordioniosakonna kohta käiv sõnaline iseloomustus. Sel viisil kujunes kontsert väga vaheldusrikkaks ja nauditavaks.”
Kontserdi käigus esitasid oma konkursikavad Aruküla huvialakeskuse 7. klassi õpilane Kristiina Püü, keda õpetab Eve Vendt, ja vilistlane Meeri Kraas. Mõlemad tüdrukud õpivad Tallinna Otsa-kooli eelõppes Tiina Välja käe all.
Malle Jaako märkis, et nii Kristiina Püü kui Meeri Kraasi jaoks oli esinemine eriti põnev, sest käes­oleval nädalal võistlevad nad Soomes Kokkolas üleriigilisel konkursil – varem pole Eesti akordioni­õpilasi sinna esinema kutsutud ning Aruküla pilliõpilased saavad olla esimeste seas.
Kõik esinejad ja nende õpetajad said tänukirjad ja šokolaadid, kontserdi vaheajal söödi kringlit. Kontserdi korraldusmeeskonnas olid Eve Vendt, Mae Trump, Maire Nagla, Ülo Udumäe ja Malle Jaako. Festivali korraldamist toetasid Kultuurkapital ja Harjumaa Omavalitsuste Liit. Toetusi taotles ja nende kasutamist koordineeris Loksa muusikakooli direktor Lauri Metus.

Eelmine artikkelKehra vajab turgu
Järgmine artikkelStreik jättis ENN KIRSMANI Amsterdami lennujaama ootama ja konverentsil esinemata