Arukülas ulatub vesi majadesse

794

Nädalavahetusega on Aruküla lauluväljaku piirkonnas tõusnud vesi majadesse.

Raasiku valla keskkonna­spetsialist Alari Kruusvall ütles, et kõige keerulisem on olukord Arukülas  Suvila, Kevade, Harju ja Põhja tänaval, kus on kriitilises seisus 3-4 majapidamist. Reedel ja laupäeval hak­kas veetase kiiresti tõusma ning nüüd on elanikud hädas, et vesi tuleb tuppa.

Põhja tänaval elab Raasiku volikogu liige Ivar Vilberg, kes nägi esmaspäeval vaeva, et hoida oma maja veest väljas: „Pühapäeval vedasin 30 masinatäit vett ära, viie tunniga 350 kanti, veetase vähenes sentimeetri võrra. Põhja tänaval tõusis iga tunniga vesi umbes sentimeetri. Öösel enam ei tõusnud, aga hommikul oli 4-5 sentimeetrit uksepakust puudu.“

Vallavalitsus on appi palunud Raasiku tuletõrjeseltsi, kelle ühe pumba ja paakautoga käiakse jõudumööda majapidamisi aitamas. Alari Kruusvalli sõnul ei saa vallavalitsus praegu eriti midagi teha, kuna vett ei ole kuhugi pumbata ning seda tuleb üha juurde. Üleujutuse peamine põhjus on lauluväljaku lähedal asuv karstilõhe.

„Sealt voolab vett juurde, seda võibki jääda ära vedama. Kui lauluväljakul vesi veel paarkümmend sentimeetrit tõuseb, on Männiku tee samuti vee all,“ rääkis Alari Kruusvall.

Suurveega on hädas ka Raasiku, kus ajab Jõelähtme jõgi üle kallaste, probleemseim koht on Roosi tänav.

Keskkonnaspetsialisti hinnangul on üleujutuste üks põhjus kraavide puudumine: „Kunagi oli Raasiku vallas põhjalik kraavisüsteem. Nüüd on inimesed oma kraave täitnud ja veel pole kuhugi minna.“

Samas tõdes ta, et karstilõhe puhul ei oleks ka kraavidest abi. Praegu soovitab Alari Kruusvall inimestel majapidamistest vett välja pumbata nii palju, kui on võimalik. Ta arvab, et vesi võib hakata taanduma paari päeva kuni nädala jooksul.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Tapurla külas
Järgmine artikkelKehra ettevõtlusmessi külastas 87 inimest