Aruküla uues koolihoones algas õppetöö

2891

„Selline asi juhtub kord poole sajandi jooksul,” ütles Raasiku vallavanem ANDRE SEPP uue koolimaja avamise kohta.

Esmaspäeval, 29. märtsil alustas kogu Aruküla koolipere õppetööd ühe katuse all. Hommikul tervitasid uue õppeveerandi ja maja avamise puhul koolimaja uksel lapsi direktor Avo Möls, õppealajuhataja Maire Palusoo ning kooli õpilasesinduse president Eneli Kalvik.

Teise tunni ajal oli uues aulas pidulik aktus ja kontsert. Esinesid kooli koorid ja rahvatantsurühm ning loeti luuletusi. Kooliperet oli tervitama tulnud vallavanema kohusetäitja, kultuuri- ja haridus­spetsialist Ardo Niinre.
Vallavanem Andre Sepp on sel nädalal puhkusel ning ei saanud osaleda.

Kontserdil tuli esmaettekandele Aruküla huvialakeskuse Pääsulind muusikaõpetaja ja helilooja Juhan Trumbi kirjutatud Aruküla kooli uus laul.

„Kooli senine laul oli tehtud 80ndatel aastatel. Lapsed ei võtnud seda hästi omaks, kuna oli liiga keeruline. Uue maja avamise puhul oli sobilik luua koolile ka uus hümn,“ rääkis Avo Möls.

Peopäeva puhul pakuti kõigile lastele lõunasöögi kõrvale torti. Esimest korda ei pidanud algklassid sööklasse minemiseks majast lahkuma.

Töökas vaheaeg
Uue õppeveerandi algust ootas põnevusega ka 3. klassi juhataja Krista Jõks, kes oli reedel üks viimaseid kolijaid – algklassid tulid uude majja lasteaiaruumidest. Tema klass alustas õppetööd juurdeehituse teisel korrusel.

Õpetaja jutustas, kuidas algklasside majas käis äsjalõppenud koolivaheajal tihe töö, et jõuaks kõik vajalikud asjad õigeks ajaks ümber kolitud.

„Esmaspäeval ja teisipäeval sorteerisime lasteaias oma asju. Palju oli ebavajalikku, mis tuli ära visata, näiteks vene-aegseid õpikuid, mida keegi enam ei kasuta. Kolmapäeval viisime raamatud makulatuuri, selle jaoks oli kohal spetsiaalne konteiner. Neljapäeval ja reedel sisustasime ruume uues koolimajas. Eks ta üks tihe vaheaeg oli,“ jutustas Krista Jõks.

Reedeks olid paljud klassiruumid juba sisustatud. Osad õpetajad olid jõudnud ka pildid stendidele panna.
Krista Jõks rääkis, et tema palus lastel enda asjad ise kaasa võtta. Nii tuli õpetajal ära tuua ainult õppevahendid ja -materjalid. Mõnel õpetajal käisid kolimisel abis vanemate klasside õpilased.

Koolis on tema sõnul kogu aasta möödunud kolimise tähe all: „Esimene kolimine oli meil mullu kevadel, mai lõpus. Osa asju viisime lasteaiamajja ühte ruumi, osaliselt läks mööblit Bodilseni ruumidesse. Siis võtsime kõik lapsed appi, minu lapsed käisid siis teises klassis ja isegi nemad aitasid kaste tassida. Loomulikult abistasid suuremad poisid ja nädalavahetusel käisid lapsevanemad abis, kui oli vaja tõsta suuremaid asju, näiteks paljundusmasinaid.“

Selle õppeaasta esimesel veerandil asusid algklassid vallamajas, teisel veerandil läksid lasteaiamajja tagasi. Nüüd on kolimine lõppenud ja algklassid jäävad uude koolimajja.

Kahes majas 25 aastat
1978. aastal alustas Aruküla 8-klassiline kool õppetööd uues majas Põllu tänaval. Enne tegutses kool Baranovi mõisas. 80ndatel aastatel oli koolis üle 300 õpilase, siis oli direktor Avo Mölsi sõnul kooli ajaloo kõige suurem koolipere. Majas jäi ruumi väheks ning 1986. aastal  otsustati algklassid ajutiselt 1983. aastal valminud lasteaiamajja paigutada. Sinna jäid nad aastateks ning kool harjus uue rütmiga. Osa õppetööd käis teises majas, algklassid tulid peamajja sööma ning muusika ja kehalise kasvatuse tundidesse.

2004. aastal tegi Aruküla kooli hoolekogu Raasiku vallavalitsusele ja volikogule ettepaneku algatada uuring kooli juurdeehituse tegemise vajaduste ja võimaluste kohta.

2006. aastal tutvustas arhitekt Margus Vain kooli juurdeehituse eskiisprojekti vallavolikogule.

Juurdeehitusega plaaniti alustada 2008. aastal. Facio Ehitus AS hakkas ehitama möödunud aasta 1. juunil. Esmalt renoveeriti vana maja, seejärel alustati uue tiiva ehitamisega.

Ehitustööd ei ole lõppenud
Ardo Niinre sõnas, et uus koolimaja ületas tema ootused: „Kui maja projekt oli paberil, ei olnud visuaalset ettekujutust, milline see võiks välja nägema hakata. Nüüd koolimajas ringi käies pean tõdema, et see on palju värvi- ja valgusküllasem, kui oleksin arvanud.“

Avo Mölsi sõnul meeldib uus maja õpilastele väga: „Lapsed tulid uksest sisse, jäid ringi vaatama ning ütlesid muudkui „Oo!“ ja „Issand!““

Maja sai kiidusõnu ka lapsevanematelt, öeldi, et on ilus ja omapärane hoone.

Päris valmis aga kõik veel ei ole. Lõpetamist ootavad haljastustööd ja väiksemad viimistlustööd.
Projektiväliselt on plaanis korda teha ka kooli võimla. Selleks võtab Raasiku vallavalitsus laenu kuni 1,5 miljonit krooni.

Kogu kooli ehitus läks maksma ligikaudu 28 miljonit krooni, sellest 9 miljonit moodustab ASilt SEB Pank võetud laen, mida hakatakse tagasi maksma selle aasta suvel. Tagasimaksmise perioodi pikendati seoses uue laenu võtmisega 9 aastani.

Eelmine artikkelPõles üks tuba
Järgmine artikkelKuusalu rahvas läheb Blue Siriusega sõbrakaubandusreisile Soome