Aruküla põhikool sai üle-eestilisel kabevõistlusel esikoha

1445

Kooli parim oli viienda klassi õpilane KEVIN JÄRVET.

Aruküla põhikool osales 29 Eesti kooli seas mõttemängude portaali vint.ee korraldatud olümpiaadil. Olümpiaadil oli aasta jooksul neli turniiri nii kabes, males, gomokus kui sudokus. Võistlus käis arvutites.

Aruküla kooli õpilased tundsid suurimat huvi kabe vastu ning saavutasid põhikoolide arvestuses esikoha. Parima tulemuse tegi Kevin Järvet, kes oli  individuaalarvestuses seitsmes. Aruküla põhikooli arvestuses võistles 12 õpilast, algklasside omas neli.

Kevin Järvet käis kooli nimel karikat vastu võtmas Nordic Hotel Forumis Tallinnas. Auhinna andis üle valitsev kabe maailmameister, Venemaalt pärit Aleksander Georgiev.

Kevin Järvet on kabet õppinud aasta: „Esmaspäeviti direktor õpetab raamatukogus.“

Kõrge koht olümpiaadil talle suure üllatusena ei tulnud, sest mängud väga rasked ei tundunud, kabe talle meeldib ja oskab seda enda arvates juba päris hästi.

Kooli huvijuht Mari Möls ütles, et teda üllatas õpilaste suur huvi kabe vastu: „Ei osanud arvata, et nii paljud osaleda soovivad. Selgus, et mitu õpilast oskavad kabet mängida. Arvutis on eriti põnev, kui teisel pool tundmatu vastane. Kahjuks on arvutiklassis ainult 20 arvutit. Huvi tundis rohkem õpilasi, kui osaleda sai.“

Turniirid algasid kell kaks päeval ning lõppesid viie paiku õhtul. Mängiti individuaalarvestuses, kuid 32 esimest tõid oma koolidele punkte ning need liideti iga kooli arvestuses võistluse lõpuks kokku. Aruküla põhikool oli enne viimast vooru teisel kohal, viimase vooruga tuli aga võitjaks. Plaan on osaleda ka järgmisel aastal.

„Loodame, et muudetakse natuke võistluse korraldust, et saaksid osa võtta kõik soovijad. Ka teised koolid kurtsid selle üle, et arvutiklassis on vähem arvuteid kui huvilisi. Usun, et huvi oleks suurem olnud ka algklasside arvestuses, kui oleks olnud võimalus,“ sõnas Mari Möls.

Algklasside arvestuses sai Aruküla põhikool seitsmenda koha. Gomokus ja males osales vähem õpilasi ning saavutati seitsmes ja kaheksas koht. Sudokust osavõtjaid ei olnud.

Koolile tõid kabes võidu Markus Veia, Hinnar Vilkre, Martin Kalvet, Marie Karmen Tammeraid, Hans Eric Soasepp ja Kevin Järvet 5. klassist, Jarko Kuub ja Veiko Jõõts 7. klassist ning Hardi Ennika, Hannes Jürgens, Henri Kristian Kirsip ja Georg Sander Kontus 9. klassist.