Aruküla noortekoor andis välja teise CD-plaadi

858

Plaadi „See just ongi  vahva!“ esitluskontsert oli kolmapäeval, 30. mail Aruküla rahvamajas.

Noortekoori dirigent Age Mets rääkis, et palus koori mulluseks kevadkontserdiks valida Juhan Trumbil esitamiseks välja enda ja teiste autorite lugusid: „Oli hea kontsert, andis tõuke teha midagi uut ja veel paremini. Nii otsustasimegi teha kontserdil esitatud lauludest plaadi.“

Plaadi nimi „See just ongi vahva!“ on fraas ühest Olav Ehala laulust. Nimi sobis Age Metsa sõnul väga hästi, kuna plaadi salvestamise protsess oli tema kinnitusel ääretult tore.

„Salvestasime laule Eesti Raadios, klapid peas nagu tõelistel staaridel. See oli väga positiivne ja emotsionaalne kogemus. Salvestus kestis ühe nädalavahetuse ehk kaks päeva, korraga laulsime kolm-neli tundi. Tegime tihedat tööd, kauem järjest ei saa, hääled väsivad,“ jutustas koorijuht.

Et dirigent ei peaks ise laule saatma, võeti spetsiaalselt salvestamise ajaks koorile appi klaverisaatja Rain Rämmal, kes saatis lauljaid ka plaadi esitluskontserdil.

Plaadil on 11 laulu – kaks Juhan Trumbi lugu ja üks popurrii tema lauludest, ka näiteks Rein Rannapi „Rahu“, mõned palad „Karavani“ repertuaarist.

„Viimane on vaimulik rahvaviis, esitame a capella, on justkui boonus eelnevate laulude kuulamise eest,“ ütles Age Mets.

CD tiraaž on 400. Müüki see ei lähe, noortekoor jagab sõpradele-tuttavatele, saab ka  Aruküla Kultuuriseltsi kaudu. Plaadi väljaandmist toetasid Raasiku vallavalitsus, Aruküla Kultuuriselts ning koorilaulust huvitatud sponsorid.

Aruküla noortekoori asutasid 1995. aastal Mae ja Juhan Trump, viis aastat hiljem võttis koori juhtimise üle Age Mets. Esimese plaadi „Meie“ tegi noortekoor viis aastat tagasi.

Praegu on 17aastasel noortekooril 21 lauljat. Järgmise aasta väljakutse on koorijuhi sõnul leida uus ja huvitav repertuaar.

„Olen öelnud, meie tase on selline, et võiksime osaleda juba mõnel konkursil. Kahjuks on Eestis väga vähe konkursse, kus saab laulda poplaule, enamus põhinevad traditsioonilisel koorirepertuaaril,“ tõdes Age Mets.

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion