Aruküla inimesed on hädas sissemurdmistega

2717
Raasiku piirkonna politseinik ANU METSAORG: „Kõik vargad on siiani kätte saadud.“

Detsembri alguses tabas Arukülat varguste laine.

Detsembri alguses murti Arukülas sisse mitmesse majapidamisse ning varastati väärtuslikke esemeid. Möödunud nädalal pöördus Raasiku vallavalitsuse poole murelik kodanik, kes uuris, mida on ette võetud.

Raasiku piirkonna politseinik Anu Metsaorg andis teada, et peamiselt on röövitud majapidamisi, kus inimesed püsivalt sees ei ela. Vaid ühel juhul murti sisse koju, kus elas vanem inimene, kes ei kuulnud, kui vargad tulid.

„Sissemurdmised ja vargused käivad lainetena. Nii ka seekord. On olemas kahtlusalune, vargustel on üks käekiri, kuna uurimine käib, siis ei saa kahjuks rohkem informatsiooni praegu avaldada,“ ütles politseinik.

Varguste vältimiseks soovitas ta inimestel, kes pidevalt kohapeal ei ela, suhelda naabritega ja paluda, et silmad-kõrvad lahti hoiaksid. Nad saavad jälgida ja võivad märgata, kui keegi maja juures tegutseb või lumel on jalajäljed. Naabrid võiksid sellest omanikke või politseid teavitada.

„Selgus, et esimesed sissemurdmised pandi toime juba oktoobris, kuna omanikud elavad mujal, jõudis teave meieni alles nüüd. Kui oleks varem märgatud, oleks edaspidiseid varguseid ehk vähem olnud.
Poitseid tuleb teavitada kohe, kui sissemurdmist märgatakse,“ ütles Anu Metsaorg.

Ta lisas, et vargustest tuleb kindlasti teatada konstaablile, mitte vallavalitsusele, nagu on mõnel juhul tehtud.

Ta paneb inimestele südamele, et tühjadesse majadesse ei jäetaks väärtuslikke esemeid – ühel juhul varastati ära lauahõbe.

Varasemate sissemurdmiste ja varguste lainete kohta sõnas ta, et siiani on kõik kurjategijad kätte saadud: „Meil on olnud siin metalli- ja kütusevargusi. Mõlemal korral panid need toime kuritegelikud kambad, kes ei olnud kohalikud, vaid sõitsid ringi mööda Eestimaad. Süüdlased on tabatud ja karistuse saanud.“

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO