Anija vallavolikogu uue koosseisu 3. istungil 26. novembril tegi Peep Kask ettepaneku lükata vallavanema, volikogu esimehe ja aseesimehe töötasude kinnitamine edasi, arutada enne eelnõud arengu- ja eelarvekomisjonis, kuid ettepanek ei leidnud enamuse toetust.
Volikogu esimees Jaanus Kalev taandas end arutelult ja hääletamisest, eelnõud vallavanem Riivo Noore palga ja hüvitiste kohta tutvustas aseesimees Margus Nõlvak. Vallavanema töötasu oli eelnõus 3300 eurot, ühe hüvitisena nähti ette anda vallavanema kasutusse ametiauto, millega on lubatud teha erasõite. Auto kütuselimiit oli eelnõus 320 eurot kuus koos käibemaksuga, mobiiltelefoni kuulimiit 70 eurot.
Margus Nõlvak selgitas, et Eestis on viimastel aastatel igal aastal palgad keskmiselt 7 protsenti tõusnud, nelja aastaga kokku on töötasud tõusnud üle 30 protsendi. Ta lisas, et ka Anija vallavalitsuse ametnike palka on igal aastal, väljaarvatud mullu, tõstetud 4-5 protsenti, vallavanema palka on tema teada tõstetud kord või kaks.
Marek Suik sõnas, et vallavanem on korduvalt öelnud, Anija vald peaks arenema stabiilselt väikeste sammudega: „Teen ettepaneku, et tõstame ka palka stabiilselt. Eelmistel aastatel on vallavanema palka tõstetud keskmiselt 125 eurot, teen ettepaneku tõsta ka nüüd 125 eurot ehk 3150 euroni.“ Selle poolt oli 7, vastu 9 volikoguliiget.
Volikogu aseesimees selgitas, et ametiauto kütuselimiit arvestati selle järgi, kui palju vallavanem ametiautoga eelmisel aastal ühes kuus keskmiselt sõitis. Margus Molok sõnas, et 320 eurot tähendab kuus 3200 kilomeetrit ning tegi ettepaneku kinnitada kütuselimiidiks 250 eurot. Volikogu enamus seda ei toetanud.
Peep Kask tegi ettepaneku ametiautoga erasõite mitte lubada. Ta põhjendas, et muidu kaob volikogul kontroll avaliku raha kasutamise üle. Ka see ettepanek ei leidnud heakskiitu.
Vallavanema töötasu ja hüvede kinnitamise poolt olid volikogu 10 liiget, vastu 6, 1 jäi erapooletuks.
Eelnõud volikogu esimehe ja aseesimehe töötasu kohta tutvustas volikogu vanim liige Toomas Tõnise, sest ka Margus Nõlvak taandas end arutelust. Juhataja tegi ettepaneku kinnitada volikogu esimehe tasuks 50 protsenti vallavanema palgast ning aseesimehe tasuks 150 eurot kuus.
Peep Kask märkis, et neli aastat tagasi ei pidanud volikogu praegune esimees õigeks volikogu juhi palga sõltumist vallavanema palgast, sest kui volikogu esimees teeb ettepaneku vallavanema palka tõsta, tõuseb ka tema töötasu. Peep Kask tegi ettepaneku määrata volikogu esimehe töötasu suuruseks 1500 eurot. Ettepanekut toetasid 6, vastu oli 8 ja volikogu 1 liige jäi erapooletuks.
Margus Molok leidis, kui volikogu aseesimehe tasu oli varem 10 protsenti esimehe tasust, võiks ka nüüd moodustada sellest sama palju. Selle ettepaneku poolt oli volikogu enamus.
14 poolthäälega kinnitati volikogu esimehe töötasu suuruseks 50 protsenti vallavanema töötasust ning aseesimehe töötasuks 10 protsenti volikogu esimehe töötasust kuus. Vallajuhtide uued palgad ja hüvitised hakkavad kehtima 1. jaanuarist.
Anija vallavalitsuse liikmete arv ja struktuur
Vallavanem Riivo Noore ettepanekul kinnitati Anija vallavalitsuse liikmete arvuks neli. Vallavalitsuse liikmed on lisaks vallavanemale veel palgaline vallavalitsuse liige ehk majandusvaldkonna abivallavanem, koosseisuline abivallavanem ja finantsjuht. Vallavalitsust ametisse ei nimetatud, Riivo Noor ütles Sõnumitoojale, et esitab vallavalitsuse liikmed volikogule siis, kui pensionile jääva Enn Punga asemel on leitud uus abivallavanem.
Vallavalitsuse koosseisu lisati majandustöötaja. Vallavanem selgitas, et majandustöötaja hakkab haldama vallale kuuluvat kinnisvara peamiselt Aegviidus, kus kuulub vallale 6 hoonet. Praegu tegelevad nende majandamise, remondi korraldamise ja igapäevase haldamisega ettevõtete juhid.
„Vallavalitsus on seisukohal, et kooli või lasteaia direktor ei peaks tegelema majandusküsimustega. Võtame tööle inimese, kelle ülesanne on alates väiksemate pisiremontide tegemisest kuni remontide hinnapakkumiste küsimiseni, teeks kohapeal ka järelevalvet, täidaks ja haldaks hoonepasse. Eesmärk on saada oma hoonete seisukorrast ülevaade, et teaksime, milliseid investeeringuid meie kinnisvara vajab,“ rääkis Riivo Noor.
Komisjonide koosseisud
Istungil kinnitati vallavolikogu alatiste komisjonide liikmed.
Arengu- ja eelarvekomisjoni kuuluvad kõigi komisjonide esimehed, fraktsioonide juhid ja volikogu esimees. Komisjoni liikmed on lisaks esimees Margus Nõlvakule ja aseesimees Toomas Tõnisele Erik Jüriöö, Heli Karu, Inga Leoke-Bosenko, Peep Kask, Priit Raudkivi, Marina Petrova, Marek Suik ja Triinu Allipere.
Majandus- ja keskkonnakomisjoni liikmed on lisaks esimees Erik Jüriööle ja aseesimees Marek Suigile Aare Nurm, Silver Nurmsalu, Margus Molok, Kalle Saarmas, Viktor Kropatšjov, Marina Petrova, Erko Kruusamägi, Ingrid Järmut ja Tarvo Maripuu.
Haridus- ja noorsootöökomisjoni liikmed on peale esimehe Heli Karu ja aseesimehe Ranno Sootsi Renna Reisi, Kaisa Tamkivi, Maia Alumaa, Rene Kaalo, Kätlin Takk, Maia Põlajeva, Ivar Neio, Argo Kivi, Veronika Siilivask ja Varvara Zaytseva.
Huvitegevuse ja kogukonnakomisjonis on lisaks esimees Toomas Tõnisele ja aseesimees Peep Kasele Ülle Daut, Ene Kerb, Tanel Laanmäe, Indrek Lillsoo, Sven Luks, Ivar Neio, Anne Oruaas ja Sirle Sirel.
Sotsiaalkomisjoni kuuluvad peale esimehe Inga Leoke-Bosenko ja aseesimehe Natalija Jakovenko veel Hannes Pikkel, Kai Viirmann, Kristel Lään, Jüri Lillsoo, Julia Tšernavskaja, Ivar Neio, Ellen Pajumäe, Kaire Roosipuu ja Mati Kattai.