Anija volikogu juurde lairiba interneti komisjon

1605

Anija vallavolikogu juurde moodustati kuni 2017. aasta valimisteni ajutine lairiba interneti komisjon.

Volikogu aseesimees Jaan Oruaas, kes on ka uue komisjoni esimees, ütles, et lairiba interneti komisjoni loomine on otsene jätk Anija Lülitile: „Sel päeval istus üks seltskond koos ja arutas, kuidas lairiba internet jõuaks meie valla majapidamiste ja ettevõteteni. Kõik plaanitud baasvõrgu kaablid on meil maas, põhimure on lairiba interneti jõudmine majadeni.“
Anija Lüliti tegevuspäeval maale lairiba interneti saamise võimalusi arutanud tegevusgrupp tegi vallavalitsusele ja volikogule ettepaneku koostada IT ja lairiba arengukava ning moodustada selle koostamiseks töögrupp. Nad pakkusid ka omapoolset abi töögrupi moodustamisel ja arengukava koostamisel.
Volikogu juurde loodud ajutine lairiba interneti komisjon hakkabki välja töötama Anija valla lairiba interneti kava. Selle jaoks kaasatakse vallaelanikke, kaardistatakse, kuidas viia lairiba internet kõigi majapidamiste ja ettevõteteni. Komisjon teeb ka volikogule ettepanekuid analüüside ja uuringute tellimiseks.
Komisjoni aseesimeheks kinnitati volikogu liige Aare Nurm, liikmeteks Anija Lüliti lairiba interneti töögrupi algatanud Margo Külv, Proomet Torga ja Vahur Veere Linnakse külast, riigikogu liige Tanel Talve ning Toomas Reisi ja Ingeldrin Aug vallavalitsusest.

Eelmine artikkelHambaravihüvitise saajate ring laieneb
Järgmine artikkelRaasiku, Kuusalu valla potentsiaal kasvanud, Anijal ja Loksal langenud