Anija volikogu arutas taas Sõnumitooja küsimust

760

Neljapäeval, 3. septembril toimunud volikogu istungi alguses lisati päevakorda eelnõu Sõnumitooja osakute võõrandamisest.

Aprillis tegi Anija vallavolikogu keskfraktsiooni häältega vallavalitsusele ülesandeks vallale kuuluva OÜ Sõnumitooja osa võõrandamise. Vallavalitsus pakkus osa 47 000 krooni eest teistele osanikele – Raasiku ja Kuusalu vallale ning Loksa linnale. Ükski neist ei soovinud seda selle hinna eest osta. Suvel pakkus Anija vallavalitsus Sõnumitooja osakuid ASile Kirilille Kirjastus, mis annab välja ajalehte Harju Elu. Sõnumitooja on kuulnud, et ka Kirilille Kirjastus on osakute eest küsitud hinda pidanud liialt kalliks.

Eelmisel nädalal Anija vallavolikogule esitatud otsuse-eelnõus oli kirjas – vallavalitsusel ei ole seni õnnestunud vallale kuuluvat OÜ Sõnumitooja osa võõrandada ning sellest tulenevalt on kohustus jätkuvalt tasuda dotatsiooni, mille tasumiseks eelarves vahendid puuduvad. Seetõttu tehti volikogule ettepanek delegeerida vallavalitsusele Sõnumitooja osa müük otsustuskorras alandatud hinnaga, kuid mitte vähem kui 10 000 krooni eest.

Volikogu liige Urmo Sitsi küsis, millest tuli selline hind ning kas on olemas ka reaalne ostja. Vallavanem Jüri Lillsoo vastas – kuna ta peab läbirääkimisi ja mitte ühe soovijaga ning kohal on ka huvitatud osapool (ilmselt peeti silmas Sõnumitooja ajakirjanikku – toim.), siis ta neid praegu ei avalikusta.

„Kuid ütlen, et 10 000 krooni eest müün selle ära,“ kinnitas ta.

Urmo Sitsi juhtis tähelepanu sellele, et osakute uue hinnaga müümisel on teistel osanikel taas eelisostuõigus.

Sõnumitooja osakute otsustuskorras müümise poolt olid 10 ja vastu 7, volikogu üks liige jäi erapooletuks.

Istungi lõpus luges volikogu esimees Jaanus Kalev ette Kuusalu vallavanema Kalmer Märtsoni ja Raasiku vallavanema Andre Sepa pöördumise Anija volikogu poole. Naabervaldade juhid palusid Anija vallal Sõnumitooja osanikuna täita osanike üldkoosolekul vastu võetud otsuseid ning tasuda esitatud arved. Kalmer Märtson ja Andre Sepp  kinnitasid, et Sõnumitooja on oma kohustused Anija valla eest täitnud. Jaanus Kalev teatas, et pöördumine on antud lahendamiseks vallavalitsusele.

Harju Elu ei täida lepingut
Kevadel korraldas Anija vald konkursi meediateenuse tellimiseks. Pakkumisi küsiti Harjumaal ilmuvalt kolmelt ajalehelt. Konkursi tingimustes oli, et ajaleht peab avaldama igas lehenumbris lisaks valla ametlikele teadetele veel vähemalt lehekülje ulatuses Anija valla elu-olu kajastavaid artikleid. Volikogu tunnistas parimaks Harju Elu väljaandja, ASi Kirilille Kirjastus pakkumise – 4130 krooni kuus, millele lisandub käibemaks.

Nüüd tõstatasid volikogu liikmed Kaarel Aruste ja Urmo Sitsi istungil küsimuse, et ajalehe Harju Elu väljaandjad ei täida Anija vallaga sõlmitud lepingut.

„Maksame nüüd küll vähem, kuid tulemust pole. See on hoopis raha raiskamine, mitte kokkuhoid,“ arvas Kaarel Aruste.

Urmo Sitsi kinnitas, et on näinud Harju Elu nelja numbrit ja neist üheski pole Anija vallast kirjutatud.

Volikogu esimees vastas: „Rääkisin sel teemal Ülo Russakuga, kes vastas mulle väga lihtsalt – teie vallast on väga raske mingit vallakohast infot kätte saada. Esiteks – vallavalitsusest ei ole hakatud infot andma ja teiseks – kui me ise neile infot ei anna, ei saa ju tahta, et meist kirjutataks.“

Urmo Sitsi märkis, et leheteenuse tellimiseks korraldatud konkursi tingimustes oli – ajaleht peab materjali ise hankima: „Sest see oli ette näha, et nad ootavad, kuni neile midagi antakse.“

Veel soovis ta teada, kas ja mille eest Harju Elu väljaandjale makstakse ning kes peaks jälgima, et Anija vallaga sõlmitud lepingut täidetaks.

Jüri Lillsoo kinnitas, et Kirilille Kirjastusele makstakse jätkuvalt ning lisas, et plaanib ajalehe esindajad välja kutsuda ja asja arutada: „Õnneks on meil leping ainult 31. detsembrini. Ja lepingus on ka punkt, et saame selle üles öelda.“

Eelmine artikkelAlaveres tungiti kallale
Järgmine artikkelAruküla põhikooli ehitusel peeti sarikapidu