Anija vallavolikogu saatis TANEL TALVE riigikokku

2787
Riigikokku valitud TANEL TALVE lubas, et aitab Anija valla arengule kaasa ka edaspidi.

Neljapäeval, 19. märtsil osales riigikokku valitud TANEL TALVE viimast korda Anija vallavolikogu
liikmena volikogu istungil.

Vallavolikogu esimees Jaanus Kalev soovis senisele kolleegile jõudu ja edu ning kinkis talle lilleõie ja Anija valla logoga lipsunõela.
„Ära meid unusta. Oled alati siia tagasi oodatud,“ sõnas ta.
„Aitäh teile, on olnud väga tore aeg,“ ütles Tanel Talve ja lubas, et ei kao Anija vallast kusagile: „Kavatsen olla nii Voose küla kui kogu Anija valla arengu juures ka edaspidi.“
Ta lisas, et otsustas riigikokku kandideerida seetõttu, et viia Toompeale infot, mis toimub mujal Eestimaal ning aidata, et kohalik elu läheks paremaks: „Tundub, et täna on see lootus täiesti olemas.“
Vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele peatuvad kohalike omavalitsuste volikogude liikmete volitused, kui nad asuvad tööle riigikogu liikmetena. Riigikogu liikmena ei või Tanel Talve enam olla ka anija vallavolikogu sotsiaal- ja kogukonnakomisjoni aseesimees, küll aga avaldas ta soovi jätkata komisjoni lihtliikmena.
Tanel Talve on üks riigireformi kava koostajatest. Riigikokku kandideeris ta sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaal. Tema poolt hääletas 2294 inimest – samas ringkonnas said suurema toetuse vaid Urmas Kruuse Reformierakonnast ja Maarika Tuus-Laul Keskerakonnast.
Tanel Talve elab Voose küas, on üle kümne aasta kuulunud Voose Külaseltsi juhatusse ning plaanib koos Riivo Lepaga rajada Voose kunagise kõrtsihoone asemele Eesti Ajaloo Hariduskeskuse.
Volikokku tuleb Tanel Talve asendusliikmena Margus Nõlvak valimisliidust Anija Ühendus. Margus Nõlvak osales volikogu töös ka möödunud aasta maist oktoobrini, kui oli vahepeal oma volitused peatanud Kaisa Tamkivi asendusliige.

Eelmine artikkelKehras oli esimest korda rahvarõivapäev
Järgmine artikkelTormise-seltsi meisterdamispäevad on Kuusalu perede seas popid