Anija valla rahvajooksul oli üle 100 osaleja

1368

PEEP KASK

Laupäeval, 1. oktoobril toimus Kehras 5. korda Anija valla rahvajooks.
RJooksupäev algas soojendusvõimlemisega Piret Urmeti eestvedamisel. Seejärel asusid starti kõige väiksemad, kuni kuue aastased lapsed, kes läbisid umbes 200 meetrise raja. Kõik lõpetanud said finišis mälestusmedali, väike maiuse ning joogi. 6- 9aastased poisid-tüdrukud läbisid ligikaudu 700meetrise jooksudistantsi. Tüdrukutest olid kiireimad Meribel Margat, Monika Simonova ja Kiira Makovei, poistest Silvar Salumäe, Martin Kikkas ja Gregor Jaanus. 10-12aastaste samal distantsil olid tüdrukute esikolmikus Merilin Arumets, Maribel Salumägi ja Milana Leoke-Bosenko, poistest Tomas Unger, Oskar Luks ja Mihkel-Marcus Lokotar.
6,7 kilomeetri pikkusele põhidistantsile oli jooksjaid tulnud lisaks ka Alaverest, Lükati ja Ülejõe külast, Raasikult, Arukülast, Kuusalust, Aegviidust ja Tallinnast. Viimasel kilomeetril oli vahefiniš, mille auhinna – õhku täis LazyTube´i ehk niinimetatud laisklemispesa, pidi jooksja endaga kaasa võtma ning sellega lõpuni jooksma. Vahefiniši võitjal oli piisavalt turvaline edu ning ta ületas ka lõpujoone esimesena. Jooksu võitis Martin Sagaja, kelle lõpuaeg oli 24.57  minutit. Teisena lõpetas Ragnar Virma (25.56), kolmandaks tuli Heiko Kraubner (26.44). Naiste esikolmikusse jõudsid Marju Tempel (33.44), Kristel Kull (34.50) ja Kaiu Jõul (36.07).
Tosin inimest läbisid ligi 2 kilomeetri pikkuse käimisraja, mõned käimiskeppidega, mõned lapsevankriga. Kokku sai  jooksupäevast osa üle saja inimese. Jooksu korraldas HV Kehra Fännklubi, kaasatud oli ka päris palju kooliõpilasi, nii T.O.R.E. ühendusest kui ka lihtsalt aktiivsed poisid-tüdrukud, kes tahtsid kaasa aidata rahvajooksu õnnestumisse.

Eelmine artikkelKehra valla nime toetajad plaanivad küsitlust
Järgmine artikkelRaasiku vallavalitsus tegi ettepaneku muuta lasteaiatoetuse korda