Anija valla kodukandipäeval võistles naisekandmises 7 paari

2051

Korraldaja ja peakohtunik URMO SITSI lubab naisekandmisvõistluse teha traditsiooniks.


Naisekandmise võistluse võitnud paar HELEEN ja TANEL SINIJÄRV.

Pärast 16. juunil Kihmla-Salumäe külas toimunud kodukandipäeva pakkus kohalikule rahvale kõneainet päeva üks tippsündmusi, naisekandmisvõistlused, mida sealkandis korraldati esimest korda. Võistlustulle söandas minna 7 paari, kaksikvõit jäi kohapeale, Kihmla-Salumäe külasse. Võitsid õde-venda Heleen (21) ja Tanel (22) Sinijärv, neist viie sajandiku sekundiga ehk nupuvajutuse võrra, nagu kommenteeris Tanel Sinijärv, olid teised Kätlin Seene (22) ja Martin Vislapuu (28). 

Võistluse läbiviija, abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et naistekandmise idee oli tal mõtteis juba mitu aastat: „Umbes viis aastat tagasi oli selge, et kodukandipäevade rammumehevõistlused on end ammendanud. Seni polnud aga korraldamiseni jõudnud. Naisekandmine on tõsine spordiala, alguse saanud Soomest. Kui sõuelemente juurde panna, on hästi vaadeldav ja ka ootamatustega. Raja tegime umbes sajameetrise, kasutasime ära niiöelda kohaliku konnatiigi võimalused ja maastiku reljeefi. Oli kukkumisi ja mudaseid võistlejaid.“

Tanel Sinijärv jutustas, et esialgu jõudis nendeni jutt, kuidas naisekandmise võistkonda pidi kuuluma kolm meest ja naine, keda kantakse vaheldumisi. Nende küla pani oma tiimi kokku. Võistluste päeval selgus, et osaleda saab paarikaupa.

„Trenni me enne õega ei teinud, katsetasime eelnevalt erinevaid kandmisviise ja sobivam tundus see, kus naist kantakse seljas, pea alaspidi. Läbisime distantsi 30 sekundiga,“ rääkis ta ja kinnitas, et plaanivad õega võistelda ka tuleval aastal kodukandipäeval, et tiitlit kaitsta.

Urmo Sitsi nimetatud konnatiigi kohta kõneles Tanel Sinijärv, et külaplatsi lähedal on lodukoht, kus vajub pahkluuni mudasse. Selle kõrgemad kaldad andsid rajale languse ja tõusu ning tegid võistluse efektsemaks. Läbida tuli ka teele pandud väike lastebassein, kus oli umbes 40 sentimeetrit vett.

Tanel Sinijärv lisas, et väga huvitavad olid ning kaasaelamist pakkusid ka kodukandipäeva võrkpallivõistlused veepalliga. Kihmla-Salumäe võistkonnas osalesid nad õega mõlemad ning ka naisekandmises teise koha saanud noored.

Eelmine artikkelPõleng taas vanas laudas
Järgmine artikkelTänu juurdeehitusele näeb Viinistu kunstimuuseumis poole rohkem maale