
Eesti ratastoolikurlingu võistkond, mille liige on ka Kuusalu vallas Pärispea külas elav Ain Villau, saavutas 13.-15. oktoobrini toimunud 18. Tallinn Cup’il kolmanda koha.
Tallinn Cup on iga-aastane rahvusvaheline kurlingu ehk jääkeegli turniir, kus võistlevad koos nii tavakurlingu kui ratastoolikurlingu võistkonnad.
Tallinn Cup’i võitis Team Rykov Leedust, teise koha sai Team Veltsman Eestist ning kolmandaks tuli Eesti ratastoolikurlingu võistkond. Ratastoolikurlingu võistkond alistas Tallinn Cup’il Ukraina kurtide naiste esinduse, Leedu LT Junior mixi ja Soome Ryttylän Visa võistkonna, Läti ratastoolivõistkonnaga jäi seis viiki.
Eesti ratastoolikurlingu olulisimaks saavutuseks peab aga Ain Villau Pekingi paraolümpiamängudele jõudmist käesoleva aasta kevadel. Seal osales ta abitreenerina.
Ain Villau, kes töötab Viinistu Kunstimuuesumis öövalvurina, rääkis, et enne paraolümpiale minekut oli üsna igapäevane sõita trenni 70 kilomeetri kaugusele Tondiraba jäähalli Tallinnas. Ka praegu toimuvad treeningud neli korda nädalas, Harri Lille ja Liisa Turmanni käe all valmistub võistkond novembri alguses toimuvateks ratastoolikurlingu B-grupi maailmameistrivõistlusteks. „Trennis käiab meil kuus inimest, igaüks nii palju, kui keegi oma igapäevatöö ja pere kõrvalt jõuab,“ rääkis Ain Villau.
Maailmas mängitakse kurlingut A- ja B-grupis – A-gruppi kuuluvad 12 parimat. Ain Villau selgitas: „Oleme kahel korral osalenud maailmameistrivõistlustel A-grupis. See andis meile pääsu Pekingis toimunud paraolümpiale. Praegu oleme langenud B-gruppi ning selleks, et tagasi A-gruppi saada, peame B-grupi MMil Soomes Kisakallios jõudma kolme parima hulka.”
Ain Villau alustas kurlinguga 2015. aastal, kui valmis Tondiraba jäähall. „Käisime koos praeguse paralümpiakomitee peasekretäri Signe Falkenbergiga tennist mängimas, kui oli jutuks, et selline ala on olemas, äkki prooviks ka. Nii ta on läinud,“ jutustas ta. Lisaks tennisele on Ain Villau tegelenud ka kergejõustiku aladega.
Kurling on jääväljakul mängitav ala, kus mängu eesmärk on libistada ligikaudu 20 kilogrammi kaaluv graniidist valmistatud ja poleeritud kumerate servadega lapik kivi väljaku otsas paikneva märklaua keskpunktile võimalikult lähedale. Võistkonda kuuluvad 4 mängijat ja üks varumängija.