Anija valla kodukandipäeva külade võistluse võitis Voose

3388
Kärusõitu teevad MART ja ANNE VISLAPUU Kihmla-Salumäe võistkonnast.

Võistlusel osales neli tiimi.

Möödunud laupäeval oli Härmakosu külla kogunenud värvikas seltskond – ruudulised särgid, kauboisaapad ja kaabud, märgata võis ka mõnd püstolit. Anija valla kodukandipäev toimus 18. korda ja oli seekord kantriteemaline. Päeval sai kuulata ja vaadata arvukaid tantsu- ning lauluetteasteid, elada kaasa traditsioonilisele külade võistlusele. Õhtul võis teha tutvust line-tantsuga ning kuulata ansamblit AH sa RAKS.

Kodukandipäeval osales külade võistluses seekord neli meeskonda: Kihmla-Salumäe, Härmakosu, Voose ja Anija Valla Noortevolikogu. Võisteldi mitmel alal: pimevõrkpall, naisekandmine, teatevõistlus ja parim plats. Tiimide esindajad konkureerisid rodeos ning üles astuti isetegevusprogrammiga.

Külade teatevõistlusel osaleti neljaliikmeliste tiimidena.
Esimene oli suusavõistlus, kus neljakesi tuli panna jalga ühed suured suusad ja siis kõik koos nendega ettenähtud ring läbida. Teine oli käruslaalom – juht jooksis kinniseotud silmadega, kärusistuja juhendas, slaalomirada tähistasid kivid. Kolmandaks otsiti pudelis olnud liiva seest esemeid. Lõpuks tegid võistlejad viis jooksuringi üm­ber posti, pead sellele toetades.

Teatevõistluse edukaim oli Kihmla-Salumäe küla, keda esindasid Anneli Verpson, Heiki Heimola ning Anne ja Mart Vislapuu. Teiseks jäi Härmakosu tiim koosseisus Carmen Kruusement, Raul Vilimäe, Jürgen Palkman ja Georg Kuuspalu ning kolmandaks Voose meeskond, kuhu kuulusid Andrus ja Aivar Nilisk ning Joel ja Alo Lifländer.

Rodeovõistlus toimus esmakordselt ning tekitas pealtvaatajate seas elevust. Vesternidest tuntud pulli seljas tuli püsida võimalikult kaua, ühel kiirusel sõideti 20 sekundit ja seejärel muutus tempo kiiremaks. Ülesandega tuli kõige paremini toime Vooselt Alo Lifländer. Ta pidas vastu 46 sekundit ja kukkus maha kolmanda kiiruse juures. Teiseks jäi Härmakosu eest võistelnud Jürgen Palkman 35 sekundiga, kolmandaks Anija valla noortekogust Mart Luukas 34 sekundiga.

Voose pälvis esikoha ka võrkpallis ja naisekandmises. Parima platsi esikoht läks Anija valla noortevolikogule. Üldkokkuvõttes tuli võitjaks Voose küla ning järgmine kodukandipäev peetakse seal.

Võistkonnad astusid laval üles isetegevusprogrammiga. Voose küla tuli välja publikut naerutava tantsuetteastega, milles olid ka möirgav pull ja naine lassoga. Härmakosu esines laulu- ja tantsuetteastega. Kihmla-Salumäe külal oli vastu panna meeleolukas lühinäidend, kuidas naised võidavad traktorit parandavate meeste tähelepanu. Noortevolikogu esitas kodukandipäeva hümni teksti.

Voose küla võidukas tiimis oli kokku kaheksa liiget, lisaks külade teatevõistluses osalenutele ka Alice Nilisk, Monica ja Erved Aru ning Tanel Talve.

Tanel Talve sõnul oli võit küll tore, aga veel rõõmustavam oli ühise asja ajamise vaim: „Tundub, et ühistegevus hakkab ilmet võtma ja mitte ainult Voosel, vaid ka Anija valla teistes külades. Läksime sinna rohkem mõttega, et veeta üheskoos üks kena päev, aga muidugi tekib võistlusvaim kohe, kui stardipauk käib. Nüüd on meil kohustus kodukandipäeva korraldamine enda peale võtta ja teha meist kõik olenev, et see korda läheks.“

Härmakosu külast korraldasid kodukandipäeva Viktor, Piret ja Ivo Kropatšjov ning Evely Palkman.

Peakorraldaja Älis Kropatšjov ütles, et nemad jäid päevaga rahule: „Tagasiside, mida saime nii oma külarahvalt kui teistelt osalejatelt, oli väga positiivne ja ilm oli ka hea. Prognoose küll ei teinud, aga ütleks, et rahvast tuli kohale isegi rohkem, kui loota julgesime.“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus, kus hukkus naisterahvas
Järgmine artikkelJuminda, Salmistu ja Pärispea vabatahtlikud merepäästjad sõlmisid riigiga lepingu