Anija valla kiire interneti komisjonil on andmed 10 külast

836

Komisjon püüab ühendust saada küladega, kus kontaktisikut veel pole.

Möödunud sügisel ehitati Eesti Lairiba Sihtasutuse (ELASA) tellimusel kiiret internetiühendust võimaldav fiiberoptilise kaabli magistraalvõrk ka Raasiku ja Anija valda. Anija valla ajutine lairiba interneti komisjon töötab välja tegevuskava, kuidas saaksid maaelanikud koju kiire internetiühenduse.
Teisipäeval, 29. juunil oli ajutise töögrupi koosolek, kus selgus, et kokku on saadud andmed 10 külast, mis moodustab 75 protsenti.
Komisjoni liige Jaan Oruaas ütles, et praegu on teadmata, kuidas saada teave kokku Mustjõel, Paasikul, suurest osast Rasiverest ja Lehtmetsas – kortermajadega on seis teada: „Andmed on olemas kümnest külast. Teistest on olemas kokkulepped, et keegi tubli kogub need lähiajal kokku, vähemalt suuemas osas külast. Huvitatuid on olnud palju ja mõne külaga kokkulepped veel tegemisel.”
Ta kutsub üles külasid, kellega veel kontakti pole, endast teada andma: „Muidu võib juhtuda, et kiire internet ei pruugi teieni jõuda. Kõik, kes on lubanud, aga pole jõudnud oma külast andmeid kokku lugeda, palun saatke need käesoleva nädala jooksul.”
Jaan Oruaas rääkis, et külades, kus külavanem on saanud kätte peaaegu kõik majapidamised, on kiire interneti soov üle 90 protsendi: „Huvi on olnud suur. Telefonile ja e-kirjadele tuleb pidevalt vastata. On ka neid, kes peavad praegust kaabliga- või mobiiliühendust heaks. Pole mingit põhjust vaielda – ongi. Kas see saab ka mõne aasta pärast nii olema – küsitav.“
Komisjoni liikmed koguvad andmeid edasi ning teevad järgmise kokkuvõtte kuu keskel: „Alustame andmete kandmist kaardirakendusele, et saaks tegeleda esialgse plaani visandamisega.”