Anija valla elanik EVELINE KLEMETS sai 100aastaseks

1993
100aastane EVELINE KLEMETS.
100aastane EVELINE KLEMETS.

Valla sotsiaaltöötajad käisid juubelipäeval, 28. oktoobril sajandivanust naist Põlvamaal pansionaadis õnnitlemas.

„Eveline Klemets on väga väljapeetud ja positiivse ellusuhtumisega, ei kurtnud millegi üle,“ ütles Anija vallavalitsuse sotsiaaltöötaja Marianne Leis, kes käis koos kolleeg Airi Hõrrakuga Põlvamaal juubilarile õnne soovimas.
Sünnipäeval olid naisel Põlgaste pansionaadis käinud külas sugulased, ka Eveline Klemetsi vennatütre Endla Klemetsi tütar Eva Klemets oma pisitütrega.
„Eveline Klemets oli üllatunud, et Anija vallas teda meeles peeti ja tuldi õnnitlema. Ta jutustas, et sündis Narva külje all. Vanematel oli kolm last, peale tema kaks venda. Üks läks Saksamaale, teine vend oli Ilmar, Kehra kauaaegse kooliõpetaja Endla Klemetsi isa,“ rääkis Marianne Leis.
Kuna Eveline Klemetsil lapsi polnud, pühendas ta end vennalaste ja -lastelaste aitamisele: „Eva Klemets ütles, et algul aitas vanatädi kasvatada tema ema, siis teda ja tema õdesid. Ta kiitis vanatädi, ütles, et ta on olnud väga lahke ja hoolitsev, seda oli ka nüüd näha.“
Täiskasvanuna elas Eveline Klemets Kohtla-Järvel, töötas erinevates tehastes.
„Eva sõnul tegi ta seal väga raskeid, niiöelda meestetöid. Nooruses oli ta unistanud õmblejaks saamisest, kuid see soov ei täitunud, kuigi õmblemine oli talle väga meeldinud ning ta õmmelnud venna lastele ja -lastelastele riided,“ lausus sotsiaaltöötaja.
2004. aastal kolis Eveline Klemets elama vennatütre juurde Kehrasse. Kui Endla Klemets 2 aastat tagasi haigestus, viidi tädi Põlgaste pansionaati, kuna lähedal elab tema teine vennalaps.
„Eva Klemets ütles, et neil on traditsioon: alati, kui pansionaadist lahkub, lehvitab vanatädile aknast. Ka meie lehvitasime. Enne lubasime Evelinele, et hakkame teda nüüd külastama igal sünnipäeval,“ sõnas Marianne Leis.
Anija vallas on praegu 5 vähemalt 100aastast elanikku. 2. oktoobril 105. sünnipäeva tähistanud Emilie Neuhaus suri kaks päeva pärast juubelit. Praegu on kõige vanem vallaelanik Helmi Telgmaa, kes sai kuu aega tagasi 104aastaseks. Maavalitsuse andmetel on ta kogu Harjumaa vanim elanik. Peale Eveline Klemetsi tähistasid tänavu 100. sünnipäeva veel Anija valla 3 elanikku, kõik naised. Anija vallavalitsus kingib  100aastastele ja vanematele sünnipäevaks lilled ja raha.