INDREK LILLSOO: „Sport on investeering endasse.“
Juunis jääb vaikseks Kehra kooliga ühes asuv Anija valla spordihoones, mis ehitati 2004. aastal. Spordihoonelt rendib ruume kohvik Sohvik.
„Nii mõnedki kliendid on tänu Sohvikule avastanud spordikeskuse teenused. Samas leiavad paljud suurte spordiürituste kaudu ka kohviku. Kohvik Sohvik on spordiüritustele toetaja ja koostöö kahe asutuse vahel on hea,“ räägib spordikeskuse juhataja Indrek Lillsoo.
Anija valla eelarvest kulub spordikeskuse ülalpidamiseks aastas 130 000 eurot, sellest pool on palgakulu 12 inimesele. Tuludena saab spordihoone tagasi ligi 14 500 eurot. Treenerid töötavad FIEdena.
„Majandustingimused Eesti riigis ei ole kiita. Suure hoone elekter ja küte on kallid, seetõttu ei saa rääkida ka suurtest tuludest. Kui elatustase tõuseb, tegeleb rohkem inimesi spordiga. Praegu on sportijaid individuaalaladel rohkem. Jõusaalis treenitakse. Pean seda tähtsaks tuluallikaks.“
Tulusid saadakse ruumide väljarentimisest Sohvikule, sauna üürimisest, solaariumi ja jõusaali piletitulust. Spordisaali saavad tasuta kasutada Kehra gümnaasium ja kohalikud MTÜd. Kehra spordihoone on koduks käsipalliklubile HC Kehra.
Kasulik on korraldada spordiüritusi piletirahadega, kui on palju rahvast. Väga tihti seda teha ei saa, sest treeningud jäävad niimoodi soiku. Suurüritustest on tähtsaimad üritused tänavu olnud Heret Ameljušenko tantsuklubi Figurett korraldatud võistlustantsuturniir ja Mesikäpa käsipallivõistlused 550 lapskäsipalluriga aprillis.
Käsipallivõistlused on toonud mujalt riikidest võistkondi spordihoonesse mängima: „Käsipalli esindusklubi HC Kehra korraldas Eesti-Iirimaa meistrivõistluste kvalifikatsioonimängu. Selle mängu pärast vaatasid käsipallispetsialistid kogu maja kriitiliselt üle. Oleme tasemel, et vastu võtta professionaalseid käsipallimängijaid üle Euroopa.“
HC Kehra kuulub meistriliigasse ja on Kehra esindusklubi. Esiliigasse kuulub Viacon/Kehra. Käsipalligruppe on kümme, neil on kokku viis treenerit. Kaheksa gruppi on tüdrukute-poiste käsipalligrupid.
„Kehra on käsipallilinn. Väga paljud Kehra gümnaasiumi põhikooli osa lõpetajad lähevad käsipalli edasi õppima Tallinnasse Audentese spordikooli.“
Lisaks käsipallile saab treenida Kehra spordihoones pallimängu, võrkpalli, jalgpalli, karated, aeroobikat, sulgpalli, tennist ja võistlustantsu. Anija vallas on sportlik rahvas. Tihti on nõudlus osadel aladel suurem, kui on pakkumust. Eriliselt toob Indrek Lillsoo esile aeroobikatreeningu – rahvast, kes sooviks aeroobikat teha, on rohkem, kui on aeroobikatreenereid, kes võiksid juhendada. Kokku treenib spordihoones 25 gruppi.
Indrek Lillsoo lisab, et kohalikud firmad võiksid toetada oma töötajaid, kes käivad treeningsaalis. Töötaja tervisesse investeerides on temast palju rohkem kasu, nendib ta. Paljud Tallinnas töötavad Anija valla elanikud küsivad spordisaalipileteid, mille maksumuse kompenseerib nende ettevõte. Sellist süsteemi loodab spordikeskuse juhataja näha ka Anija valla ettevõtetes.