Anija mõisa suvekohviku nimi on Peaproov

2640
Suvekohviku mööbel on kokku otsitud, renoveeritud sõprade ja tuttavate abil.

Anija mõisa suvekohvikul on teisel hooajal avatud välikohvik ning hubasust loob taaskasutusmööbel.

Möödunud aasta suvel Anija mõisas vanas koolisööklas ja -köögis uksed avanud suvekohvik on läbinud aastaga uuenduskuuri. Möödunud suvel kasutusel olnud puitmööbli asemel on pehmed diivanid, värvilised padjad ning erinevad kohvikulauad. Korraga mahub kohvikusse istuma 20-25 sööjat-joojat. Nagu eelmisel aastal, toimetavad kohvikus kohalikud perenaised Merike Maaroos ja Ingrid Pärna. Menüüs on ka sel hooajal varasemad lemmikud rullbiskviit ning pannkoogid, kuid uue toiduna pakutakse sushit, mida valmistab Katrin Roomere Kehrast. Lisaks valmistab ta torte ja trühvleid. Nii sushit kui torti saab tellida kohvikust igal ajal.
Kohviku üks perenaistest Ingrid Pärna rääkis, et sushi on populaarne, kuid sööjaid jagub kõikidele toitudele – kuumade ilmadega lähevad hästi jäätisekokteilid, suppe on erinevatele maitsetele, saab nii salatit, vokirooga kui suupisteid.
Neljapäeval, 2. juulil oli kohviku suvehooaja esimene suurem üritus. Mõisahoovis oli Airi Allvee bluusiõhtu, mille puhul olid suvekohviku lauad avatud ka õues. Kohviku siseruumidest avaneb uks otse hoovi. Ingrid Pärna märkis, et kuigi rahvast oleks võinud olla veel rohkem, jäi ta õhtuga rahule ning kohvik sai hästi hakkama. Õues saab einestada ka muul ajal, kui on sobiv ilm, üks kohvikulaud on hoovis ka püsivalt.
Kohvik on avatud neljapäevast pühapäevani, igal lahtiolekupäeval toimetab kohvikus Merike Maaroos, nädalavahetustel liitub temaga Ingrid Pärna, kes käib tööl Tallinnas.
Uuest hooajast alates on kohvikul nimi. Pererahvas mõtles kohviku nimeks Peaproov, sest keegi neist pole varem kohvikupidamisega tegelenud ega pole proff.
Ingrid Pärna rääkis, et kohvikurahva rõõmuks on Anija mõisa ja kohviku avastanud möödasõitjad, keda satub sinna sageli: „Reklaami pole me kohvikule väga palju teinud, kuid päris tihti tullakse mõisa uudistama ning külastatakse ka kohvikut. Uus hooaeg on alanud kenasti ning tundub, et rahvast on kindlasti rohkem kui möödunud aastal. Plaanime panna teede äärde suunaviidad, et ka kaugemalt tulijad leiaksid tee kohvikusse.“
Kohviku uus sisustus pärineb perenaiste enda kodust või sõpradelt-tuttavatelt. Mööbel otsiti kokku, et anda ruumile rohkem hubasust. Kuusalust saadi kassikriimulised diivanid, mis kaeti Triinu Allpere abil uue riidega. Anija mõisast on pärit mõned mööblitükid, mis saavad uuenduskuuri.
Ingrid Pärna sõnas, et loodetavasti tuleb kohvikule taas tegus hooaeg ning saab nii kohalikule kui kaugemale rahvale pakkuda mõnusat, hubast ja kodust paika, kus on võimalik süüa ja mõnusalt aega veeta. Ta märkis, et kohvik peaks tooma veel rohkem rahvast nii mõisa- kui külaellu
Perenaised soovitavad jälgida kohviku kodulehte Facebookis, et olla kursis menüü uuenduste ja ürituste toimumisaegadega.

Eelmine artikkelLoksa pangapunktis istub klient arvuti taha
Järgmine artikkelMinisteerium: elujõulised on vähemalt 3 perearstiga keskused