Anija mõisa sündmuste korraldaja kohale on 24 kandidaati

1070

Sellest aastast on Anija mõisas virtina asemel uus ametikoht – sündmuste korraldaja.

Anija mõisa arendusjuht Janne Kallakmaa selgitas, et virtin pidi olema nii maja perenaine kui korraldama kultuuriüritusi. Sellest aastast on virtina ametikoht jagatud kaheks. Varem poole kohaga töötanud koristaja on nüüd täiskohaga koristaja-perenaine, kelle ülesanne on kogu maja korras hoida, vastutada mõisa üldilme eest.
„Tema peab jälgima ka seda, et laudadel oleksid puhtad linikud – varem tegi niisuguseid asju virtin,“ sõnas Janne Kallakmaa.
Teist poolt virtina varasemast tööst hakkab tegema sündmuste korraldaja: „Kuna mõisas toimub järjest rohkem üritusi, on töömaht kasvanud, sündmuste korraldaja saab kultuuritöösse põhjalikumalt süveneda. On sisuliselt kultuurijuht. Ta peab hakkama mõisa turundama. Olen mõisa teenuste paketid välja töötanud, need tuleb nüüd turule paisata.“
Kolm eelmist virtinat on Anija mõisast lahkunud enne katseaja lõppu. Janne Kallakmaa märkis, katseaeg on selleks, et asutus saaks otsustada, kas töötaja on neile sobiv ning ka inimene näeb, kas töö talle sobib: „Kultuuritöö puhul tuleb arvestada, et see ei ole kindlatel kellaaegadel, väikeste laste vanematele ei pruugi sobida.“
Konkurss Anija mõisa sündmuste korraldaja leidmiseks kestis 27. veebruarini. Kandideerimissoove esitati 24. Janne Kallakmaa kinnitusel on konkurents tihe, rohkem kui pooled on tugevad kandidaadid. SA Anija Mõisa Haldus juhatuse ja nõukogu komisjon valis neist välja 5, kes kutsuti vestlusele. Nende seas on Kehra, Kuusalu ja Tallinna inimesi. Arendusjuht avaldas lootust, et valik tehakse käesoleva nädala jooksul. Sündmuste korraldaja peaks tööle asuma niipea kui võimalik, et Janne Kallakmaa saaks keskenduda oma põhitööle – mõisa arendamisele ja rahataotlusprojektide kirjutamisele.