Anija mõis kutsub avatud laupäevadele

1941

SA Anija Mõisa Haldus kutsub varaklassitsistlikusse mõisahoonesse kogu pere kvaliteetaega veetma.

SA Anija Mõisa Haldus ja Anija raamatukogu kutsuvad alates 6. aprillist iga kuu esimesel laupäeval Anija mõisa avatud laupäevadele. Kaasa võtta sularaha ja soe kampsun, paljud ruumid on kütmata.

Anija mõisa peahoone valmimisaastaks  arvatakse 1801, varaklassitsistliku mõisahoone esimene omanik oli Matthias Georg Staël von Holstein.
Mõis riigistati 1919. aastal von Wahlidelt. Kool avas majas uksed 1924 ja kestis kuni 1975. Siis oli maja 15 aastat pooltühi, kahes ruumis asus Kehra sovhoosi kontor. 1990-2002 aastani oli Anija mõisas algkool. 1996. taasavati raamatukogu. 2009. aastal moodustati mõisa haldamiseks SA Anija Mõisa Haldus. Mõisa peahoone kuulub Anija vallale.

Avatud laupäevadel pakutakse lastele võimalust meisterdada-joonistada. Kultuuripärandi aastaga seoses saab eesti muinasjutte kuulata Kose kunstikooli õpetaja ja KUMU Hariduskeskuse muuseumipedagoogi Külli Vihmari ning Anija raamatukoguhoidja Pille Kulla esituses. Loomingulises õpitoas on Anija mõisa kunstnikud Merike Maaroos, Ave Nahkur ja Eve Tiidolepp, kes õpetavad maalimist. Raamatukogutöötaja Pille Kulla räägib mõisa ringkäigul soovijatele Anija mõisa ajaloost, mis algab juba 14. sajandiga. Hiljuti filmiti seal „Kättemaksukontori“ üht osa.

Tarkusetunnil osaleb seekord Anija kandist pärit kultuuriinimene. Sisse võib astuda Anija mõisa virtina Margit Kuusiku käsitöötuppa. Samuti võib käia virtina kohvikus teed joomas ja esimesel laupäeval pannkooki söömas. Kiigata saab ka mõisa kunstnike kunsti- ja käsitööpoodi Tissainipood. Kirbuturul osaleja toetab Anija mõisa.

Anija mõisa tegevjuht Kaisa Tamkivi: „Olen alati lootnud, et Anijale tekiks kohti, kuhu kogu perega koos laupäeval pannkooki sööma minna. Anija mõis oma positiivse atmosfääriga mõjub just nii, et siin on hea kõigil olla. Kvaliteetaeg perega kodukandis on alati väga oluline.“

Eelmine artikkelTahmapõleng Perila külas
Järgmine artikkelKolka plaanitavasse Tasakaalukodusse ehitatakse põhuga soojustatud ridamajad