Anija ja Raasiku vallavalitsused kutsusid õpetajad tänuüritusele

4517

Anija valla pedagoogide pidu oli Kehra gümnaasiumis, Raasiku valla haridus- ja kultuuritöötajad tähistasid õpetajatepäeva Peningil Alleksi peomajas.

Kehra gümnaasiumi muusikaõpetajat EPP SOOD on Anija vallavalitsus ka varem korduvalt tunnustanud.

Kuigi õpetajate päev oli tegelikult laupäeval, kutsuti haridustöötajad vastuvõttudele päev varem, 7. oktoobri õhtul.

Anija vallavalitsuse tänukirja said 13 õpetajat, vastuvõtule olid kutsutud valla kõik haridustöötajad.  Üle anti Harju maavanema tänukiri Epp Soole 40aastase tööjuubeli eest ning tunnustati Piret Urmetit Harjumaa aasta õpetaja tiitli pälvimise puhul. Vallavalitsuselt olid pedagoogidele vein ning õhtusöök. Esinesid klounid Piip ja Tuut, Türnpu nimeline meeskoor, oli kabaree programm.

Vallavalitsuse tänukirja said Kristina Luhaäär, Maimu Lass, Marika Kuusk, Ivi Selm, Eeli Malts, Janne Kuuskla, Kaidi Selberg, Maarika Sirkas, Helina Lillsoo, Natalja Kirsberg, Tatjana Kurilo ja Helve Kotkas.

Anija vallavanem Tiit Tammaru sõnas avakõnes, et õpetajad väärivad senisest veelgi rohkem tähelepanu: „Õpetajate töö on raske, kui seda aina suurema aruandlusega kontrollida, täht­ajaliste töölepingutega pinges hoida ja õppekavade tagurluses süüdistada. Kooliprogramm pole anuma täitmine, oluline on huvi tekitamine.“

EPP SOO on Kehra kooliga seotud 53 aastat

Kehra gümnaasiumi muusika­õpetaja Epp Soo oli tunnustuse üle rõõmus: „Olen olnud Kehra kooliga seotud 53 aastat. Tulin 5aastasena siia klaveritundidesse ning pärast ülikooli asusin tööle. Polegi kusagil mujal olnud, see on mu esimene ja viimane töökoht. Mul polnud üldse närvi sees, kui siia tööle tulin. Kõik olid tuttavad ja mind võeti hästi vastu.“

Ta tunnistas, et tööd on palju: „Vanemal inimesel on raskem uuendustega kaasas käia ning tehnikaga hakkama saada. Lapsed on aga tublid ning teevad meele heaks. Minu töös on tore, et tulemused on kohe näha, kui lapsed esinevad konkurssidel. Varsti alustame hoogsalt järgmise aasta laulupeo proovidega.“

JUHAN TRUMP sai Raasiku vallavalitsuse tänukirja Harju laulu- ja tantsupeol dirigeerimise ja kooriseade ning CD-plaadi väljaandmise eest.

Kehra gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Piret Urmet rääkis Sõnumitoojale, et läheb iga päev rõõmuga kooli: „Hakkasin siin tööle juba ülikooli kõrval, sellest on möödas 25 aastat. Alguses tulin asendama, kuid armastan oma kooli ning siia  jäingi. Kartsin, et lapsed ei võta mind, kogemusteta üli­õpilast, tõsiselt. Seega olin alguses range ja ülinõudlik. Tahtsin kohe saavutada parimaid tulemusi ja teha suuri asju.“

Raasikul tunnustati ka teisi haridus- ja kultuuritöötajaid

Raasiku vallavalitsus tänas oma haridus- ja kultuuritöötajaid vastvalminud Alleksi külalistemajas. Kutsutuid oli ligi 200, tänukirja said 33 inimest. Õhtu algas „Raimond Valgre 100“ kontserdikavaga, mille esitasid Jaan Sööt ja Rain Simmul. Külalistele pakuti veini, kohvi ja kooki, pidusöögi menüü pani kokku Garina Toomingas.

Kutsutuid tunnustati neljas kategoorias: kes on saanud tunnustuse väljastpoolt valda; hoolivuse ja heategevuse eest; kultuuriürituste korraldajatele; tublidele sportlastele ja peotantsijatele. Harju laulu- ja tantsupeoga seotud kollektiivide juhid said kingituseks hoburaudsõled, mille valmistas  OÜ Tallinn Pins. Kõigile tänukirjade saajatele kingiti ka purk mett, mis on pärit Raasiku mehe Sander Kruusi mesilast.

Vallavalitsuse tänukirja said Mait ja Margit Eerik, Erik Sikk, Juhan Trump, Külli Ovir, Heli Karu, Reet Hänikene, Janne Kuuskla, Tiina Tinn, Maia-Reta Trampärk, Evi Tomingas, Kaja Arusalu, Juri Želobetski, Age Imala, Kristina Rauts Nõmmik, Ylle Rajasaar, Garina Toomingas, Harri Aljasmäe, Markko Maasik, Anne Eenpalu, Karin Reiska, Avo Möls, Kadri Viira, Malle Jaako, Ülo Udumäe, Aide Rahu, Vilmar Saks, Cristina Kaska, Helle Vaga, Angela Allik, Reelika Traks, Kaspar Karumaa, Kevin Korjus, Anti Ingel, Aleksander Nagornõi, Svetlana Nagornaja.

Raasiku valla kultuuri-, haridus- ja sotsiaalosakonna juht Ardo Niinre tõdes, et tänukirja saajate nimekirja oli väga raske kokku panna: „Inimesed on Raasiku valla uhkus ja tublisid tegijaid on siin palju. Oleme  püüdnud tänupäeva võimalikult suurejooneliselt korraldada. Raimond Valgre laulud, ta saatus  puudutasid  igaühe  hingekeeli   ning   seekord   oli   üritus erakordselt südamelähedane.“

Vallavalitsuse tänukirja saanud muusikaõpetaja Külli Ovir töötab valla mõlemas põhikoolis. Arukülas on ta muusikaõpetaja, ringijuht ning mudilas-, laste- ja poistekoori dirigent. Muusika­õpetaja amet on tal ka Pikaveres ning lisaks õpetab laulmist Rae huvialakoolis.
Ta lausus Sõnumitoojale, et Raasiku koolidega on olnud seotud 2004. aastast: „Kolisin Arukülla elama ning esialgu õpetaja ametit ei soovinudki, tahtsin juhendada koore või laulustuudiot. Pikaverre oli aga hädasti muusikaõpetajat vaja. Kuna see oli pisike ja armas mõisakool sõbralike kolleegidega, olin nõus.“

Suurimaks rõõmuks peab ta seda, kui mitu aastat tagasi kooli lõpetanud noor tuleb ja kallistab, mitte ei lähe kaarega mööda: „Lauluõpetajana tunnen end edukana, kui solisti juhendades tunnen, et mul ei olegi talle enam midagi õpetada.“

Kuusalu vallavalitsus tähistas õpetajate päeva traditsiooniliselt. Vallajuhid viisid igasse kooli ja lasteaeda kringli ning tervitasid pedagooge.
Loksa linnavalitsus korraldas õpetajatele peo Kuivoja puhkekeskuses. Tublidele õpetajatele anti tänukirjad. Loksa gümnaasiumist said tänukirja Larissa Plehhova, Marek Maisto, Pille Plakk, Arvi Soolind, Urve Veersoo, Jelena Nikitina, Loksa muusikakoolist Juule Laurend. 
Aasta õpetajaks kuulutati Elna Linkvist, kes töötab õpetajana Vihasoo lasteaias-algkoolis ning juhendab Loksal kooli tantsurühmi.

Eelmine artikkelValkla kodu klientuur ohustab küla turvalisust
Järgmine artikkelLäheme kõik valima