Anija aasta tegijad selguvad internetihääletusel

938

17. jaanuarini oli võimalus esitada kandidaate Anija valla aasta tegijateks, sellel nädalal pannakse kõigi nominentide nimed koos põhjendustega üles valla kodulehele ning on võimalus nende poolt hääletada.

Abivallavanem Marge Raja ütles, et tegelikult oli juba eelmisel aastal plaan valida valla parimad interneti teel, kuid siis läks selle elluviimisega veidi kiireks.
„Avalik hääletamine on üks võimalus inimeste kaasamiseks ja muuta avalikku haldust, selgemaks ja läbipaistvamaks,“ sõnas ta.
Anija valla aasta tegijate üheksasse kategooriasse esitati sel aastal 22 kandidaati, esimesel korral ehk möödunud aastal oli see arv 38. Mõnda nominenti esitasid mitmed erinevad inimesed, kas erinevatesse või samasse kategooriasse. Esitajad   olid   peamiselt   eraisikud, kuid ka mõned vabaühendused.
Sel nädalal pannakse kõigi kandidaatide nimed koos põhjendustega, miks nad esitati aasta tegijate konkursile, üles Anija valla kodulehele ning vähemalt kahe nädala jooksul on võimalik kõigil inimestel valida, kelle poolt anda oma hääl.
Konkursi „Anija valla tegija 2015“ nominendid on: aasta ettevõtja kategoorias Marek Suik ja Tarvo Ree, aasta vabaühenduse kategoorias HC Kehra Fännklubi ja Anija Muinsuskaitse Selts, aasta vabatahtliku kategoorias Indrek Matla, Marek Suik ja Toomas Tanne, aasta säde kategoorias: Pille Kulla, Rene Kaalo, Helina Lillsoo ja Silva Laupa, aasta noorsootöö kategoorias Tuuliki Rohtla ja Indrek Lillsoo, aasta küla kategoorias Rooküla ja Kihmla-Salumäe, aasta kultuuripärli kategoorias Maarika Tuttelberg, Liivi Siil ja Merike Maaroos, aasta sporditeo kategoorias Pille Trolla ja Indrek Lillsoo, aasta teo kategoorias Tarvo Ree rajatud Pikva peomaja ning Kehra taluturg.
„Me ei taha arvutiprogrammidega üle forsseerida ning eeldame, et inimesed on ausad ja hääletavad igaüks vaid ühe korra. Muidugi ei saa välistada, et keegi elektroonilise hääletamise võimalust kuritarvitab ja hääletab sadu kordi, kuid selle vältimiseks on meil olemas oma kontrollimehhanismid,“ ütles Marge Raja.
Võitjad igas kategoorias kuulutatakse välja Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul, 23. veebruaril Kehra gümnaasiumi aulas.