ANDRE SEPP on Harjumaa ÜTK juhatuse esimees

1131

Neljapäeval, 4. veebruaril valiti MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) juhatuse esimeheks Raasiku vallavanem ANDRE SEPP.

28. jaanuaril toimunud ÜTK üldkoosolekul valiti uus juhatus seoses senise volituste lõppemisega.

Möödunud neljapäeval oli uue koosseisu esimene koos­olek, kus otsustati, et juhatuse esimeheks saab Andre Sepp. Varem on Raasiku vallavanem olnud neli aastat juhatuse liige. Esmakordselt valiti juhatusse Anija vallavanem Tiit Tammaru.

Kokku on liikmeid 8 – üks esindaja Harju maavalitsusest, neli Tallinna linnast ja kolm Harjumaa omavalitsustest. Harjumaalt on veel juhatuses Saue linnapea Orm Valtson.

Andre Sepa sõnul on praegu peamine probleem see, et pealinna regioonis on kolm erinevat ühistransporditeenuse tellijat: Tallinna linn, Harjumaa ÜTK ja Eesti riik.

„Kui on kolm erinevat tellijat, siin on kolmed eri tingimused ja erinevad soodustused. Näiteks kehtivad Tallinnas sõidusoodustused, mis ei laiene Harjumaa elanikele. Ka ei ole õige, kui riik doteerib maapiirkondade bussiliiklust, kuid mitte Tallinna linna oma,“ selgitas Andre Sepp.

Tema hinnangul on ühis­transpordi parandamisel ees pikk tee, teha on palju.

ÜTK visioon on Andre Sepa sõnul endine – ühistransport peab olema mugav, taskukohane ja kättesaadav: „Eesmärk on see, et sõitja ei tunnetaks valla- ega linnapiire.“

Eelmine artikkelKolga katlamaja avarii sulges päevaks kooli
Järgmine artikkelKolgaküla koosolek – Lahemaal tuleb kaitsta ka inimest