Algab projekt Kuusalu valla MTÜde infovahetussüsteemi loomiseks

890

Kolmapäeva, 15. mai õhtul tuleb projekti raames esimene ümarlaud-seminar, kus arutatakse valla vabaühenduste omavahelise kommunikatsiooni ja koostöö teemal.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) otsustas toetada MTÜlt Kolgaküla Selts tänavusse piirkondlike vabaühenduste kommunikatsioonialaste oskuste tõstmise taotlusvooru esitatud projekti „Kuusalu valla vaba­ühenduste kommunikatsiooni arendamine“. Projekt kestab aasta – aprillist kuni tuleva aasta märtsi lõpuni.
Selle kogumaksumus on 5882,30 eurot, millest KÜSKi toetus on 5286,42 eurot.

Plaan on saada projekti lõpuks Kuusalu valla MTÜdele eraldi internetilehekülg, kus oleks võimalused omavaheliseks sisemiseks suhtluseks, sündmuste kalender ja muu avalikkusele suunatud info.

Sellele eelnevad seminarid-arutelud, mille käigus arutatakse omavahelise infoliikumise ja suhtlemise võimalusi, koostatakse kommunikatsiooniplaan, korraldatakse suhtekorraldus- ja infoedastuse teemaline koolitus ning kogemustevahetusi teiste piirkondade vabaühenduste koostöövõrgustike eestvedajatega.

Projektijuht Kaisa Linno ütleb, et idee sündis seoses KÜSKi toetusel läbiviidud eelmise projektiga, mis kandis nime „Kuusalu valla vabaühenduste koostöökogu loomine ja kaasamine vabaaja juhtimisse“, ja mille tulemusel moodustati koostöövormina valla vaba­ühenduste ümarlaud.

„Kui alustasime valla vaba­ühenduste kaardistamist ja korraldasime kokkusaamisi, tuli iga kord kõne alla infoliikumise küsimus, see on osutunud kõige põletavamaks probleemiks. Uue projekti abil kavatseme seda leevendada,“ selgitab projektijuht.

Kommunikatsiooniprojekti elluviimiseks on moodustatud valla MTÜde esindajatest töö­grupp: Kaisa Linno MTÜst Kolgaküla Selts, Ingeldrin Viljak ja Asko Aug MTÜst Pärispea Seltsimaja, Rasmus Merivoo MTÜst Kuusalu Filmiklubi, Priit Adler MTÜst Ökokratt, Anu Kirsman MTÜst Kuusalu Matkaklubi, Urmas Kirtsi MTÜst Kiiu Arendus, Tiina Kand MTÜst Veljo Tormise Kultuuriselts, Urmas Paomees MTÜst Jahikool, Artur Talvik MTÜdest Külakino ja Juminda Poolsaare Korrakaitse, Tiiu Lepnurm ja Tiiu Aasa MTÜst Kuusalu Valla Külade Ühing.

Aasta jooksul toimuvad vabaühenduste ümarlaua 4 seminari, iga kord korraldab selle erinev MTÜ: esimese viib läbi Kuusalu Matkaselts, sügisel toimuva teise seminari teeb Kiiu Arendus ja kolmanda Veljo Tormise Kultuuriselts. Järgmisele kevadele kavandatud neljanda seminari läbiviija pole veel kokku lepitud.

Tuleval kolmapäeval toimuv seminar on kavas vabas looduses, Kuusalu Matkaselts viib vabaühenduste esindajad Kalme­oja lõkkeplatsile. Toimub esmane arutelu, kuidas omavahel võiks hakata infot vahetama, lepitakse kokku ühtsed suhtlusreeglid. Septembris on tulekul kogemuste jagamise päev.

Kaisa Linno: „Kindlasti tahaks teada saada Jõelähtme valla vabaühenduste hiljuti käivitunud infovahetussüsteemi kohta. Meid huvitaksid ka kõik teised kogemused, kuid Harjumaal ei ole eriti palju MTÜde võrgustikke. Tean, et Harku vallas on selline võrgustik, eestvedaja on Muraste külaselts, ja väga hea oleks, kui ka sealt tuleks keegi meile rääkima.“