Alavere katlamaja läheb üle taastuvale kütusele

1126

Keskkonnainvesteeringute Keskus toetab projekti 61 560 euroga.

Keskkonnainvesteeringute Kes­kus (KIK) otsutas toetada Anija vallavalitsust Alavere katlamaja üleviimisel taastuvale kütusele. Praegu köetakse põlevkiviõliga, taastuva kütusena hakatakse kasutama põhupelletit. Vallavalitsus esitas KIKile rahataotluse  61 560-le eurole, toetust antakse täismahus.

OÜ Velko AV juhataja Rain Oks rääkis, et kogu katlamaja sisustus vahetatakse uue vastu: „Kütusena ei ole pellet küll oluliselt odavam kui õli, aga tänu uuematele, väiksematele ja energiasäästlikumatele seadmetele küttekulud vähenevad.“

Välja vahetatakse kõik seadmed. Alles jäetakse vaid üks kahest praegusest katlast, mida saab kasutada avariiolukorras.

Alavere katlamaja kütab valla allasutusi – põhikool, rahvamaja, lasteaed. Era- ja kortermajad sellega ühendatud ei ole.

„Tegime küsitluse, kas on majapidamisi, mis oleks huvitatud ühiskatlamajsse ühendamisega, kuid huvi selle vastu ei tuntud. Alavere kortermajades on oma küttesüsteemid,“ selgitas Rain Oks.

Ta lisas, et nüüd, kui ühise veevärgi ja kanalisatsiooni ehitus on lõppenud, tulebki hakata tegelema küttega: „Alavere katlamaja renoveerimiseks peab vallavalitsus kuulutama välja hanke. Süsteemide uuendamine peaks hakkama selle aasta sees. Järge ootavad Kehra trassid, aga kindlasti põhiosas mitte enne 2014. aastat.“

Kokku läheb katlamaja taastuvale kütusele üle viimine maksma 123 121 eurot, millest KIK ja Anija vallavalitsus tasuvad kumbi poole.

Eelmine artikkelTahmapõleng Kursi külas
Järgmine artikkelMustjõel tuleb meeleavaldus lageraie vastu